Przeglądając codziennie facebooka, instagram, czy jakiekolwiek serwisy społecznościowe widzimy, że słynne SELFIE jest już codziennością. Sam nie tak dawno zrobiłem sobie selfie na ołtarzu podczas ślubu mojego brata (całkiem na trzeźwo) i o dziwo nikogo fakt wtargnięcia przed ołtarz z telefonem i walnięcia fotki tyłem do reszty- nie zszokował ;)

Jak donoszą media moda rozwija się w zastraszającym tempie. Do tego stopnia, że zaczyna wymykać się spod kontroli. Wg. Informacji co najmniej dziesięcioro Rosjan zginęło w tym roku podczas wykonywania sobie zdjęć z ręki. Tamtejszy rząd zainicjował nawet kampanię społeczną promującą „bezpieczne selfie”.

Jeśli szukacie mocnych wrażeń, polecam od czasu do czasu zaglądać na kanał  Crazy Russians.
(osobiście za każdym razem pocą mi się ręce jak oglądam ich filmy :D)

Selfie z bronią przy skroni, na szczycie wysokiego budynku czy rusztowania, z odbezpieczonym granatem, albo tuż przed nadjeżdżającym pociągiem – na youtube bez problemu znajdziesz mnóstwo tego typu materiałów. W robieniu ich przodują mieszkańcy Rosji, lecz tym razem nie powinno to być powodem do ich dumy.

Od stycznia śmierć w trakcie robienia selfie poniosło przynajmniej dziesięcioro Rosjan. Około stu osób fotografia kosztowała dość poważne obrażenia. Rosyjski rząd postanowił zając się tym problemem i zainicjowano nową kampanię społeczną – na specjalnej stronie internetowej znalazły się przygotowane przez policję rady dotyczące głównie tego, w jakich sytuacjach selfie lepiej jest unikać.

sz

Pomysł na akcję został sprowokowany bezpośrednio przez wypadek młodej kobiety, która pozując z bronią postrzeliła się w głowę. Jak na razie ostatnia ofiara niefortunnego selfie to młoda dziewczyna, która podczas przygotowań do wykonania fotografii spadła z mostu.

P.S. Pamiętajcie o zdjęciach z wakacji,
ale nie zapominajcie o zdrowym rozsądku!

Autor: Łukasz Szendzielarz


Posłuchaj nas!