Moda na remake'i: Prince of Persia: Piaski Czasu już w styczniu

Opublikowano 11.09.2020 7:09 -


W czwartkowy wieczór odbył się specjalny event Ubisoftu - Ubisoft Forward. Ci, którzy siedzą w tematyce gier wiedzą, że jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego wydawca prezentuje swoje nowości. W czwartek zapowiedziano remake kultowej gry Prince of Persia: Piaski Czasu.

Jak widać moda na remake'i trwa w najlepsze, ale w przypadku Ubisoftu można pokusić się o złośliwość. Dla wielu krytyków to właśnie każda kolejna część Assassin’s Creed jest jednocześnie remake'iem poprzedniej, szczególnie widoczne jest to w ostatnich latach. Przykład Origins i Odyssey pokazuje dobitnie, że Ubi nie miało pomysłu na ten format.

Prince of Persia: Piaski Czasu - remake już w styczniu

Miała być spora niespodzianka, ale w dobie przecieków i informatorów ciężko jest utrzymać takie rzeczy w tajemnicy. Kilka godzin przed eventem pojawiły się już informacje na ten temat. Wieczorem jednak Ubi pokazało oficjalny trailer.

Twórcy zapewniają, że pomimo trzymania się oryginalnego formatu, udało się usprawnić wiele rzeczy, a przede wszystkim dostosować grę do współczesnych standardów.

Gra, która pierwotnie była wydana na PS2 doczeka się wersji na najnowsze konsole, w tym oczywiście PlayStation 5 i Xbox Series X. Premiera odbędzie się 21 stycznia 2021 roku.

Wieści z Rozładowani.pl