Mobile World Congress 2020 w Barcelonie odwołany z powodu koronawirusa!

Mobile World Congress 2020 w Barcelonie odwołany z powodu koronawirusa!

Opublikowano 12.02.2020 20:19 -


Zaledwie wczoraj Sebastian wspominał o tym, że coraz większa ilość producentów wycofuje się z tegorocznego MWC. Nasza redakcja niezmiernie się cieszyła, że zaszczyci Barcelonę i będzie mogła uczestniczyć w premierach najnowszych smartfonów oraz innych technologii. Niestety, stało się najgorsze! Mobile World Congress oficjalnie został odwołany.

Nie, to nie jest sen. Niestety tegoroczne targi z branży mobile się nie odbędą. A wszystkiemu winny jest koronawirus, który spowodował ogromne zaniepokojenie wśród przyszłych wystawców.

pojedyncze rezygnacje wystawców wywołały chaos

Początkowo wycofywały się pojedyncze firmy, później dołączali do nich coraz więksi giganci tech, aż stało się. Dyrektor Generalny GSMA ogłosił, że koronawirus uniemożliwia organizację tegorocznego Mobile World Congress w Barcelonie. Zakażenie wirusem stopniowo wykluczało możliwość uczestnictwa wszystkich podróżujących, którzy wcześniej przebywali w zakażonym regionie. Kluczowi producenci również nie chcieli narażać swoich pracowników na możliwość zachorowania, dlatego dzień po dniu aktualizowano listę firm, jakie się nie pojawią. Mimo to do samego końca wielu z nich nadal zamierzało uczestniczyć w wydarzeniu (w tym także my jako prasa). Niestety, wszystkie nowinki mobile będą musiały jeszcze poczekać, bowiem Mobile World Congress, zapowiadany na 24 lutego, się nie odbędzie.

jakie były plany na mobile world congress 2020?

MWC to jedna z niewielu szans, by zebrać w jednym miejscu wielu czołowych producentów z branży mobile. W tym roku miało zostać zaprezentowanych co najmniej kilka bardzo interesujących smartfonów, takich marek jak: Ericsson, ZTE, LG czy Xiaomi. Główną rolę miała natomiast odgrywać technologia 5G, która małymi krokami wkracza również na rynek polski. Co więc z zapowiedziami? Kiedy odbędą się planowane prezentacje? Na ten moment jest więcej pytań niż odpowiedzi. Jak tylko pojawi się oficjalna notatka prasowa, na pewno przygotujemy aktualizacje.

12 February 2020, Barcelona: Since the first edition of Mobile World Congress in Barcelona in 2006, the GSMA has convened the industry, governments, ministers, policymakers, operators and industry leaders across the broader ecosystem.

With due regard to the safe and healthy environment in Barcelona and the host country today, the GSMA has cancelled MWC Barcelona 2020 because the global concern regarding the coronavirus outbreak, travel concern and other circumstances, make it impossible for the GSMA to hold the event.

The Host City Parties respect and understand this decision.

The GSMA and the Host City Parties will continue to be working in unison and supporting each other for MWC Barcelona 2021 and future editions.

Our sympathies at this time are with those affected in China, and all around the world.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl