Mixkit - stock z video do pobrania za darmo!

Mixkit – stock z video do pobrania za darmo!

Opublikowano 12.02.2019 14:11 -


Przez ostatnie lata doświadczyliśmy absolutnego wysypu serwisów, które oferują do pobrania świetnej jakości zdjęcia i to totalnie za darmo. Pełne zestawienie darmowych stocków znajdziecie u nas, ale osobiście cieszę się, że coraz więcej pojawia się analogicznych serwisów, tyle że z materiałami video.

Z fotografią romansowałem ponad 10 lat, ale znudziło mi się. Kolejnym krokiem było spróbowanie się w video DSLR, co przyszło mi bardzo naturalnie. Byłem zafascynowany tym światem, pewnie głównie dlatego, że był to dla mnie świat totalnie obcy. Rządzący się innymi prawami, technikami. Wiedza do zdobycia była ogromna. Do tej pory amatorsko czasem wypuszczę jakieś video do rodzinnej szuflady (takie pamiątki rodzinne są o wiele więcej warte niż  setki zdjęć), a czasem pojawi się coś na naszym kanale na Youtube.

Do tej pory nie wiem, czy montaż, czy robienie samych zdjęć sprawia mi więcej frajdy, ale jedno jest pewne – ile materiału nie zgromadziłbym na recenzję, to zawsze się i tak brakuje mi materiału. Dzisiejszy serwis może w tym trochę pomóc, a przynajmniej uzupełnić zdjęcia.

Mixkit to serwis, w którym pobierzecie świetnej jakości video, które możecie wykorzystać we własnym materiale. To nie koniec dobrych wiadomości. Materiały możecie wykorzystywać zarówno w komercyjnych jak i niekomercyjnych projektach, a to daje ogromne możliwości. Dla prawdziwych zapaleńców też mam świetną wiadomość: możecie nawet dołączyć do społeczności i budować wspólnie bazę platformy.

Póki co materiałów jest stosunkowo niewiele, bo ich liczba oscyluje w granicach kilkudziesięciu. Podzielone są na 9 kategorii, ale liczę po cichu, że to tylko kwestia czasu, kiedy materiałów pojawi się więcej. To, co mi bardzo się podoba w serwisie to fakt, że nie ma tricków, wymuszania do przechodzenia do kolejnych podstron, by pobrać plik. Wystarczy kliknąć miniaturkę, by od razu, jednym kliknięciem, pobrać materiał.

Za całością serwisu stoi Envato, więc mam nadzieję, że nie skończy się na hardej monetyzacji. Wielkie uszanowanie dla twórców, niech projekt prężnie się rozwija. A Wy dodajcie go do swoich zakładek i zaglądajcie systematycznie.

 Zobacz Mixkit

Wieści z Rozładowani.pl