MIUI 12 już w planach, a co z aktualizacją do MIUI 11 wersji Global?

MIUI 12 już w planach, a co z aktualizacją do MIUI 11 wersji Global?

Opublikowano 21.10.2019 14:29 -


Kilka dni temu Daniel w swoim artykule informował Was o tym, że już niebawem Xiaomi wypuści aktualizację nakładki systemowej MIUI. Wszystko będzie odbywało się partiami, rozpoczynając na najnowszej serii urządzeń oraz sprzętu na rynek chiński, dopiero później docierając do użytkowników wersji global. Mimo tego, że pierwsza seria aktualizacji rozpoczyna się już jutro, na MIUI 11 na pewno trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Producent nie kazał za to długo czekać na dalsze informacje na temat autorskich nakładek na Androida. Zdążył minąć tydzień od oficjalnego ogłoszenia aktualizacji do MIUI 11, a Xiaomi już potwierdza pracę nad najnowszym MIUI 12. Dyrektor Xu Jieyun w jednym ze swoich wpisów otwarcie mówi, że kolejna generacja nakładki znajduje się w fazie projektowania. Oznacza to, że użytkownicy Androida 10 już niebawem będą mogli cieszyć się zupełnie nowym wyglądem smartfonów.

Masz Xiaomi? Zobacz czy dostaniesz MIUI 10!

Co konkretnie wiadomo o MIUI 12?

Poza potwierdzeniem powstawania kolejnej nakładki MIUI, niestety nie wyciekły żadne szczegóły dotyczące nowych funkcji. Wiadomo tylko, że MIUI 12 jest w fazie projektowania i na pewno nie zadebiutuje ona w tym roku. Do końca 2019 dopiero wersja 11 ma zagościć na wszystkich smartfonach, przynosząc wiele zmian. Mimo to producent za jakiś czas na pewno ujawni część informacji o nowym projekcie, interfejsy od Xiaomi cieszą się bowiem dużym zainteresowaniem. Można spekulować, że premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku wraz z najnowszymi zapowiadanymi smartfonami.

miui 12

Co, poza MIUI 12, zaprezentuje nam Xiaomi w 2020 roku?

Do tej pory producent zdążył już zapowiedzieć dwa ze swoich przyszłorocznych urządzeń. Wśród nich znajduje się między innymi Redmi K30, czyli pierwszy smartfon tej serii, jaki ma zostać wyposażony w technologię 5G. Do tej pory zaledwie jeden z telefonów (i to flagowców) obsługuje ten typ sieci. Jak jednak widać, Xiaomi ma naprawdę ambitne plany na kolejne projekty, jakie ujrzą światło dzienne w przyszłym roku.

Warto także wspomnieć o Mi Mix Alpha, który przedstawiałam Wam przed miesiącem. Będzie to pierwszy smartfon z ekranem 360o, jakiego na pewno pozazdrości Samsung. Nie znajdziecie tam krawędzi bocznych czy dolnych, jedynym elementem bez szkła będzie cienki pasek, na którym umieszczono aparat. Oznacza więc to, że nadchodzący rok może być naprawdę znaczącym dla chińskiego producenta. Jeśli należycie do fanów marki Xiaomi, to koniecznie śledźcie na bieżąco wszystkie newsy, jakie dla Was przygotowujemy.

Źródło: Gizmochina

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]