Minimum 75 milionów iPhone'ów 5G ma być wyprodukowanych w tym roku. Pojawią się też inne urządzenia

Opublikowano 2.09.2020 16:38 Aktualizacja: 2.09.2020 16:46 -


Według najnowszych doniesień Apple zażyczyło sobie, żeby w tym roku zostało wyprodukowanych 75 milionów egzemplarzy najnowszych iPhone’ów 5G. Pojawiają się kolejne plotki na temat rozmiarów urządzeń oraz terminów ich sprzedaży.

Im bliżej prezentacji kolejnej generacji iPhone’ów, tym więcej pojawia się plotek z nimi związanych. Było już sporo doniesień na temat rozmiarów urządzeń, ich cen, możliwych dat prezentacji. Pojawiały się również informacje na temat zawartości pudełka, czyli braku słuchawek i ładowarki w zestawie. Ostatnie doniesienia wskazywały na zastosowanie w iPhone 12 wyświetlaczy o częstotliwości odświeżania na poziomie 120Hz, a także implementację systemy LiDAR.

Apple – nowe wycieki na temat iPhone 12: wyświetlacz 120 Hz i system LiDAR

Minimum 75 milionów iPhone 5G w tym roku

Najnowsze informacje dotyczące iPhone 12 podaje serwis Bloomberg. Portal wskazuje, że Apple określiło tegoroczne minimum produkcji nowego smartfona na 75 milionów egzemplarzy. Świadczy to o ogromnej popularności iPhone’ów, a firma może zakładać, że najnowsza generacja stanie się hitem sprzedaży. Ponadto, informacje przekazane redakcji Bloomberga potwierdzają, że w tym roku zobaczymy cztery nowe modele. Spotkamy się tu zatem ponownie z podziałem, jak przy premierze iPhone 11, jednak tym razem dwa modele zaliczmy do grona podstawowych, a pozostałe dwa do wyższej półki. Wspomniane dwa podstawowe modele mają mieć wyświetlacze o przekątnej 5,4” oraz 6’1”. Z kolei iPhone z wyższej półki będzie oferowany w rozmiarach 6’1” oraz 6’7”. Mimo tych różnic, wyświetlacze we wszystkich egzemplarzach będą jednostkami OLED. Niestety na premierę iPhone 12 będziemy musieli czekać prawdopodobnie do października.

Historia o Złym Jabłku – w tle Apple, Microsoft i… Epic

Nowe modele Apple Watch, iPad Air, HomePod oraz Apple TV

Oprócz iPhone 12 w tym roku mają zostać zaprezentowane także dwa nowe modele Apple Watch. Bloomberg podaje, że mają one zastąpić serię 5 oraz 3 i podobnie, jak iPhone 12 podzielone będą na niższą oraz wyższą półkę. Ponadto, serwis wskazuje, że zaprezentowany ma być nowy iPad Air z wyświetlaczem podobnym do tego, który można znaleźć w wersji PRO. Co ciekawe, w tym roku możemy się spodziewać także mniejszego HomePoda. Bloomberg podaje, że trwają prace nad nową wersją Apple TV, która ma być wyposażona w nowszy procesor. W zestawie z Apple TV ma znaleźć się nowy pilot wyposażony w funkcję podobną do „Find my iPhone”, jednak dotyczącą odnalezienia samego pilota.

Apple – nowy, ultralekki MacBook 12″ z baterią trzymającą nawet 20 godzin jeszcze w tym roku?

Czekam na iPhone 12

Z wymienionych wyżej urządzeń najbardziej czekam na iPhone 12. Mam nadzieję, że faktycznie jego konstrukcja będzie zbliżona do iPada Pro, a która to została zobrazowana na wielu grafikach dostępnych w sieci. Bardzo mi się podoba taki design, a jednocześnie nie ruszają mnie informacje na temat braku ładowarki oraz słuchawek w zestawie, bo mam je z poprzednich modeli. Zatem czekam na prezentację iPhone 12 i oficjalną sprzedaż w Polsce.

Źródło: Bloomberg

Wieści z Rozładowani.pl