Im bliżej prezentacji kolejnej generacji iPhone’ów, tym więcej pojawia się plotek z nimi związanych. Było już sporo doniesień na temat rozmiarów urządzeń, ich cen, możliwych dat prezentacji. Pojawiały się również informacje na temat zawartości pudełka, czyli braku słuchawek i ładowarki w zestawie. Ostatnie doniesienia wskazywały na zastosowanie w iPhone 12 wyświetlaczy o częstotliwości odświeżania na poziomie 120Hz, a także implementację systemy LiDAR.

Apple – nowe wycieki na temat iPhone 12: wyświetlacz 120 Hz i system LiDAR

Minimum 75 milionów iPhone 5G w tym roku

Najnowsze informacje dotyczące iPhone 12 podaje serwis Bloomberg. Portal wskazuje, że Apple określiło tegoroczne minimum produkcji nowego smartfona na 75 milionów egzemplarzy. Świadczy to o ogromnej popularności iPhone’ów, a firma może zakładać, że najnowsza generacja stanie się hitem sprzedaży. Ponadto, informacje przekazane redakcji Bloomberga potwierdzają, że w tym roku zobaczymy cztery nowe modele. Spotkamy się tu zatem ponownie z podziałem, jak przy premierze iPhone 11, jednak tym razem dwa modele zaliczmy do grona podstawowych, a pozostałe dwa do wyższej półki. Wspomniane dwa podstawowe modele mają mieć wyświetlacze o przekątnej 5,4” oraz 6’1”. Z kolei iPhone z wyższej półki będzie oferowany w rozmiarach 6’1” oraz 6’7”. Mimo tych różnic, wyświetlacze we wszystkich egzemplarzach będą jednostkami OLED. Niestety na premierę iPhone 12 będziemy musieli czekać prawdopodobnie do października.

Historia o Złym Jabłku – w tle Apple, Microsoft i… Epic

Nowe modele Apple Watch, iPad Air, HomePod oraz Apple TV

Oprócz iPhone 12 w tym roku mają zostać zaprezentowane także dwa nowe modele Apple Watch. Bloomberg podaje, że mają one zastąpić serię 5 oraz 3 i podobnie, jak iPhone 12 podzielone będą na niższą oraz wyższą półkę. Ponadto, serwis wskazuje, że zaprezentowany ma być nowy iPad Air z wyświetlaczem podobnym do tego, który można znaleźć w wersji PRO. Co ciekawe, w tym roku możemy się spodziewać także mniejszego HomePoda. Bloomberg podaje, że trwają prace nad nową wersją Apple TV, która ma być wyposażona w nowszy procesor. W zestawie z Apple TV ma znaleźć się nowy pilot wyposażony w funkcję podobną do „Find my iPhone”, jednak dotyczącą odnalezienia samego pilota.

Apple – nowy, ultralekki MacBook 12″ z baterią trzymającą nawet 20 godzin jeszcze w tym roku?

Czekam na iPhone 12

Z wymienionych wyżej urządzeń najbardziej czekam na iPhone 12. Mam nadzieję, że faktycznie jego konstrukcja będzie zbliżona do iPada Pro, a która to została zobrazowana na wielu grafikach dostępnych w sieci. Bardzo mi się podoba taki design, a jednocześnie nie ruszają mnie informacje na temat braku ładowarki oraz słuchawek w zestawie, bo mam je z poprzednich modeli. Zatem czekam na prezentację iPhone 12 i oficjalną sprzedaż w Polsce.

Źródło: Bloomberg


Posłuchaj nas!