Minecrafta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Gra szybko zdobyła serca fanów, szczególnie tego młodszego pokolenia. Gra pozwala na budowanie dowolnego świata, od przedmiotów po całe regiony.

Za produkcję odpowiada Mojang Studios (należące od kilku lat do Xboxa). Jak zapewniają twórcy – od dawna pracowali na VR dla Minecrafta, bo mieli już zgodę Sony na ten ruch. Kwestią sporną nie było czy tylko kiedy takie wsparcie się pojawi.

Aktualizacja pojawi się jeszcze we wrześniu

Wsparcie PS VR pojawi się w formie łatki, a każdy kto posiada grę na PS4 automatycznie taką aktualizację dostanie. Pozostanie tylko zakup, albo podłączenie zestawu gogli VR.

Jak możemy przeczytać na blogu playstation, aktualizacja wprowadzi także kilka nowych ustawień. Pozwolą one na dostosowanie VR do swoich potrzeb.Dostępne będą dwa tryby VR: tryb Immersive i Living Room. Do poruszania się i innych czynności budowniczych dalej będziemy potrzebować kontrolera DualShock 4 od Sony.

Minecraft na PS4

Poznawaj losowo generowane światy i buduj zadziwiające obiekty od najprostszych chat po największe pałace. Graj w trybie kreatywnym z nieograniczonymi zasobami albo rzuć się w wir akcji w trybie przetrwania i twórz oręż oraz zbroje, by bronić się przez niebezpiecznymi mobami.

Zobacz także: Gry na 2 osoby, w co zagrać razem?

Ta wersja pozwala grać wspólnie ze znajomymi na różnych urządzeniach, korzystać z ogromu zawartości dostępnej w sklepie wewnątrz gry i instalować wszelkie przyszłe aktualizacje.

źródło: sony


Posłuchaj nas!