Minecraft Earth już niebawem na urządzeniach mobilnych

Minecraft Earth już niebawem na urządzeniach mobilnych

Opublikowano 30.09.2019 8:11 -


W weekend, podczas trwania imprezy Minecon 2019, pojawiły się kolejne informacje dotyczące mobilnej wersji Minerafta. Już niebawem wszyscy wielbiciele gry będą mogli wyruszyć na drogi, by w rzeczywistym świecie budować konstrukcje z klocków. Oczywiście Minecraft Earth ma być dostępny w fazie wczesnego dostępu, czyli większość jego funkcji nadal będzie ukryta. Przygotujcie się jednak na prawdziwą rewolucję w świecie gier AR.

Minecraft Earth ma być odpowiedzią Microsoftu na popularne jeszcze do niedawna Pokemony. Do dzisiaj można spotkać na ulicach młodzież, kolekcjonującą rzadkie gatunki stworów o niezwykłej mocy. Być może już niebawem będziecie słyszeć o wirtualnych budowach, wykonywanych przez Waszych znajomych podczas codziennej podróży do szkoły czy pracy. Zobaczcie sami, jak wygląda najnowszy zwiastun kolejnej odsłony Minecrafta!

minecraft earth

Czym tak właściwie będzie Minecraft Earth?

Nowy Minecraft, przeznaczony na urządzenia mobilne, ma przypominać znaną wszystkim grę Pokemon Go. Wersja bazująca na AR, będzie opierała się na zbieraniu wszystkich niezbędnych surowców oraz budowaniu własnej przestrzeni do życia, tzw. sandbox survival. Pierwsza wersja na pewno nie udostępni graczom pełnych możliwości, chociażby ze względu na dopracowywanie pozostałych elementów. Wiadomo, że pojawi się tryb przygodowy, gdzie losowo będą przydzielane przygody, które gracz będzie musiał pokonać. Całą zasadę działania społecznego multiplayera przedstawiono na nowym zwiastunie, zaprezentowanym podczas Minecon 2019. Zobaczcie, czym wkrótce może zaskoczyć Was Minecraft.

Premiera Minecraft Earth nadchodzi wielkimi krokami

Podczas wielkiego wydarzenia związanego z Minecraftem, podano przybliżony termin planowanej premiery tak zwanego Early Access. Ma ona nastąpić już niebawem, bo w październiku, niestety nie podano szczegółowych informacji, w jakich krajach pojawi się najpierw. Prawdopodobnie do końca tego roku gra pojawi się w krajach wszystkich użytkowników. Czy trafi także do Polski? Przekonamy się niebawem.

Mam jednak dla Was i dobre wieści! Teraz wszyscy zainteresowani mogą już rozpocząć zakładanie konta na oficjalnej stronie Minecrafta. Kiedy tylko wersja będzie dostępna w danym kraju, wystarczy pobrać aplikację, zalogować się i rozpocząć nową przygodę.

Źródło: Mashable.com

Wieści z Rozładowani.pl