Minecraft bije rekordy pod względem liczby aktywnych graczy

Minecraft bije rekordy pod względem liczby aktywnych graczy

Opublikowano 17.09.2019 9:15 -


Od wydania pierwszej testowej wersji gry Minecraft minęło już 10 lat, a mimo to zainteresowanie wcale się nie zmniejszyło. Wręcz przeciwnie! W ostatnim czasie zaobserwowano duży przyrost graczy, czym zaczął chwalić się aktualny właściciel – Microsoft poinformował, że każdego miesiąca w popularne klocki gra aż 112 milionów osób! Brzmi imponująco, prawda?

Pierwsza pełna wersja Minecrafta na PC miała swoją premierę w 2011 roku. Dopiero później zaczęły pojawiać się także wersje na konsole oraz urządzenia mobilne, które podbiły serca graczy na całym świecie. To właśnie w tamtym czasie można było zaobserwować globalne zainteresowanie tworzeniem własnej rzeczywistości z wykorzystaniem klocków, prezentowaną w sieci podczas streamów na YouTube czy platformie Twitch TV. Gra jednak wcale się nie starzeje i cały czas cieszy się ogromną popularnością, przebijając niejedną z nowszych rozgrywek on-line.

minecraft
Zdjęcie dzięki uprzejmości serwisu ls-rp.net

Minecraft i aktualizacje wprowadzone przez Microsoft

Kiedy Microsoft odkupił grę od Mojang, wielu użytkowników zaczęło się obawiać o swoje dalsze losy. Nie było wiadomo, jak będzie wyglądała rozgrywka, a przecież tak duże przedsiębiorstwo mogło zrobić z produkcją praktycznie wszystko. Na całe szczęście gracze pozytywnie się zaskoczyli zachowaniem Microsoftu, bowiem ten regularnie aktualizował Minecrafta, starając się cały czas utrzymać jednakowy wygląd rozgrywki. Ostatnia naprawdę znacząca aktualizacja o nazwie Village&Pillage miała miejsce w marcu i wprowadziła wiele nowych przedmiotów oraz znacznie odmieniła system działania wiosek. Zresztą zobaczcie sami, jak zaprezentowano ostatnie zmiany.

Rekord graczy w Minecraft, Fortnite został daleko w tyle

Ciągłe udoskonalanie świata klocków oraz wprowadzanie nowych urozmaiceń sprawiło, że produkcja Mojang osiągnęła rekordową ilość graczy. W ciągu jednego miesiąca na wielu serwerach pojawiło się aż 112 milionów aktywnych użytkowników. Jest to imponujący wynik, który znacząco bije na głowę licznych rywali – w tym także Fortnite i Roblox, które dobijają do 100 milionów graczy. Skąd tak wzrastająca popularność? Wbrew pozorom Minecraft cały czas posiada swoich licznych zwolenników, angażujących się w rozgrywkę bez przerwy.

minecraft

Microsoft na pewno nie żałuje swojej decyzji o zakupie Minecrafta. Ciągły rozwój gry oraz wypuszczanie kolejnych aktualizacji poskutkowało sprzedażą ponad 180 milionów egzemplarzy. W Chinach dostępna jest wersja free-to-play, która posiada ponad 200 milionów zarejestrowanych użytkowników. Warto dodać, że pod względem przychodów w sierpniu gra ta zajęła drugie miejsce na liście bestsellerów. Muszę przyznać, że nigdy nie rozumiałam fenomenu tej gry. Jednak tak duża ilość graczy oznacza, że na pewno ma ona wielu swoich zwolenników przez cały czas.

Wieści z Rozładowani.pl