Dziś internet huczy o znalezisku użytkownika Reddita. Osoba o wdzięcznie brzmiącym pseudonimie LemonMintHookah znalazł na stronie amerykańskiego urzędu patentowego logo, zarejestrowane przez Microsoft, dla marki Series X. Kilka tygodni temu natomiast swój znak dla PS5 pokazało Sony. Logo, co jest dla mnie dość dziwne, spotkało się ze sporą krytyką ze strony części środowiska.

Nowa generacja – nowe kontrowersje?

Ogólnie, jeżeli chodzi o design, to nadchodząca generacja konsol będzie mocno kontrowersyjna. Nowe logo Play Station zdążyło zostać skrytykowane, choć tak naprawdę jest tylko ewolucją poprzedniego. Nowy pad, choć w środku dużo lepszy od poprzedniego, wygląda raczej jak pad do Xboxa i nie wszystkim przypadł do gustu. Choć nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała konsola od Sony, to jeżeli odziedziczy choć trochę wyglądu po wersji deweloperskiej, to raczej trzeba będzie szukać na nią dużej wydrążonej książki, niż z dumą prezentować jako element wystroju salonu. Niewiele lepiej jest po drugiej stronie barykady. Nowy wygląd Xboxa, który mnie akurat przypadł do gustu, zdążył już zostać ochrzczony lodówką, a nowe logo Series X nie jest również tym, co mogliby sobie wymarzyć fani dobrego designu.

xbox series x logo

Niewielkiemu, poprzecznie ułożonemu napisowi „Series” towarzyszy tu duży stylizowany X. Mimo chęci udziwnienia iksa, logo jest strasznie nudne. Nie mamy stuprocentowej pewności, czy zaprezentowane wyżej logo pojawi się na nowych konsolach Microsoftu, wiele jednak na to wskazuje. Poza konsolami patent obejmuje także szeroko rozumiane gadżety czy biżuterię. Rejestracja nowego logo rozwiązuje także zagadkę zgłoszonego w 2018 roku znaku „S” i niejako potwierdza, że poza Xboxem Series X pojawi się tańszy Series S.

Sony pokazuje… logo konsoli PS5. Tylko tyle, czy aż tyle?

Zarejestrowane przez Microsoft logo Series X średnio mi się podoba, choć muszę przyznać, że pasuje do ascetycznego wyglądu konsoli. Mimo, że jestem raczej #teamPD, to muszę przyznać, że nowa konsola firmy z Redmont wygląda fantastycznie i pasować będzie do każdego nowoczesnego wnętrza. Jednocześnie mam nadzieję, że Sony pójdzie po rozum do głowy i finalny design nowych konsol będzie różnił się od wersji deweloperskich.


Posłuchaj nas!