Microsoft zamierza informować użytkowników o końcu wsparcia systemu Windows 7

Microsoft zamierza informować użytkowników o końcu wsparcia systemu Windows 7

Opublikowano 15.12.2019 14:26 -


Jeśli należycie do grona użytkowników Windows 7, to musicie przygotować się na pełnoekranowe powiadomienia od samego Microsoftu. Już niebawem zamierza on informować o końcu wsparcia dla uwielbianego przez wielu systemu, sugerując jego zmianę. W tym celu przygotowuje specjalne informacje, których wyświetlanie ma się rozpocząć dokładnie 15 stycznia.

W tym tygodniu pojawiło się oficjalne doniesienie od Microsoftu, że planuje już niebawem wysyłać ogromne powiadomienia na ekranie wszystkim posiadaczom Windowsa 7. Mają one przekonywać, że korzystanie z dodatku Service Pack 1 może być ryzykowne i warto z niego zrezygnować. Rozszerzone aktualizacje systemu kończą się bowiem 14 stycznia, dlatego producent zdecydował się podjąć nawet najbardziej znienawidzonych metod, by przekazać, iż użytkownicy nie wykonali aktualizacji na czas.

Koniec wsparcia dla Windows 7, czyli początek inwestycji w rozwój nowych technologii

Microsoft jest bardzo zawzięty w swojej walce z aktualizacją oprogramowania do najnowszych wersji. Mimo tego, że Windows 7 jest uwielbiany przez wielu użytkowników, jego wsparcie po dziesięciu latach znika. W związku z tym komputery będą narażone na przeróżne niebezpieczeństwa, których woleliby wszyscy uniknąć. Oznacza to, że póki wielbiciele systemu nie przejdą na Windows 10, cały czas będą towarzyszyły im wyskakujące okienka informacyjne.

Kiedy zespół specjalistów Microsoftu porzuci tematykę Windowsa 7, będzie mógł on całkowicie skupić się na tworzeniu nowych technologii. Być może oznacza to nadejście kolejnego systemu z serii w najbliższym czasie, albo aktualizacje dla 10-tki, która niestety cały czas posiada wiele minusów. Dlatego przedsiębiorstwo zamierza zachęcać wszystkich, by skorzystali z okazji i za darmo przeszli na najnowszą wersję systemu. Wystarczy znaleźć na oficjalnej stronie Microsoftu link do pobrania paczki w wersji ISO, później przy pomocy nośnika zewnętrznego go zainstalować i cieszyć się zupełnie nowym wyglądem swojego komputera.

Koniec wsparcia dla systemu Windows 7 na pewno zaniepokoiło wiele osób. Nie oznacza to jednak, że każdy jest zobowiązany do rezygnacji z najpopularniejszego systemu Microsoftu. Na pewno pojawią się jakieś sposoby, by wyłączyć powiadomienia, jednak na ten moment nie pojawiły się żadne oficjalne informacje. Jeśli jednak zależy Wam na całkowitym bezpieczeństwie swoich danych, to koniecznie zaktualizujcie system.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl