Przeglądarka Microsoft Edge zyska nowe funkcje. Mają one poprawić kwestie związane z historią przeglądanych stron internetowych. 

edge

Synchronizacja w Microsoft Edge

Na blogu Microsoftu możemy przeczytać, że Edge zostanie ulepszony, a wprowadzone zmiany mogą ucieszyć wielu użytkowników. Dotyczą one bowiem historii przeglądania, a wiąże się z nimi jedna bardzo ważna funkcja, która jest od dawna wyczekiwana. To synchronizacja historii oraz otwartych kart. Czy już słyszę wśród użytkowników Edge radosny okrzyk „wreszcie”? No to ostudźmy emocje jeszcze na chwilę. Synchronizacja pozwoli na otwieranie kart, z których korzystamy na innym urządzeniu. Bez względu, czy to będzie komputer z Windowsem, macOS, Linuxem, czy też sprzęt z iOS lub Androidem. Microsoft podkreśla tu jedną ważną rzecz. Otóż wszystkie urządzenia muszą mieć aktywną zarówno historię, jak i funkcję synchronizacji kart.

edge

Lepsze zarządzanie historią

Ciekawa również zmiana czeka historię przeglądanych stron. Microsoft wdroży nowe menu historii. Można będzie uzyskać do niego dostęp poprzez ikonę specjalnie umieszczoną na pasku narzędzi obok adresu. To nie jedyne nowości w tym zakresie. Menu historii podzielone zostanie na 3 sekcje: pierwsza będzie dotyczyć całej historii, druga ostatnio zamkniętych kart, a trzecia zsynchronizowanych z innymi urządzeniami. Zmieni się również otwieranie stron z poziomu historii. Teraz będą się one otwierać w oknie przeglądarki, które mamy otwarte w trakcie przejścia do menu historii. Zatem można będzie otwierać kolejne pozycje z historii bez konieczności otwierania kolejnych kart. To niewątpliwie wygodniejsze rozwiązanie.

edge

Trzeba będzie poczekać

Dlaczego wspomniałem wcześniej, że należy ostudzić emocje? Ponieważ funkcje te rozwijane są i dostępne na razie tylko w wersjach testowych Microsoft Edge.

Źródło: Microsoft


Posłuchaj nas!