Surface ze składanym ekranem ma pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku, a optymistyczne zapowiedzi mówią nawet o pierwszym kwartale. Surface ma mieć ekran o przekątnej 9 cali. Informacja taka ma swoje źródło – jak to zresztą często bywa – w przeciekach z łańcucha dostaw.

Urządzenie takie zostało już podobno pokazane nielicznym pracownikom Microsoftu na początku czerwca. Surface ma być oparty o nową, długo zapowiadaną wersję systemu Windows 10. Ma to być Windows Core OS lub też WCOS. Robocza, bardziej pospolita nazwa to Windows Lite. Przystosowuje ona system do interfejsu z dwoma ekranami. Przecieki mówią, że w nowym laptopie Microsoftu znajdziemy procesory Intel Lakefield 10nm, a do tego LTE lub nawet 5G. Inne źródła podają, że system ma być zdolny do uruchamiania aplikacji na Androida i usługi Apple iCloud.

Microsoft po cichu zapowiada nowy system operacyjny

Na razie nie wiadomo, kiedy Microsoft oficjalnie zapowie Surface ze składanymi ekranami. Fakt, że mają one pojawić się w sprzedaży już na wiosnę 2020, może sugerować, że zapowiedź planowana może być na jesień tego roku: wrzesień lub październik. Jakie będą efekty takiej premiery? Czy Microsoft porządnie przygotował się do wprowadzenia tak przełomowego urządzenia? Tego nie wiemy, można tylko trzymać kciuki, aby firma nie podzieliła losu Samsunga, który zaliczył mały falstart ze swoimi składanymi smartfonami Galaxy Fold.