Świat chyba staje na głowie, bo jak inaczej można określić takie posunięcia? Microsoft wprowadza właśnie program antywirusowy dla urządzeń opartych o system macOS. Windows Defender pojawi się w wersji biznesowej już dzisiaj.

Microsoft postanowił zmienić nazwę swojego oprogramowania „Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP)” na „Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP)”. Stworzono także dedykowanego klienta ATP Defender dla komputerów Mac. Oferuje ono pełną ochronę (według zapewnień Microsoftu) zarówno przed wirusami, jak i zagrożeniami z sieci. Oferuje szybkie i pełne skanowanie systemu.

R E K L A M A

Jak wiadomo, system macOS cieszy się dużą niezawodnością i bezpieczeństwem. Wszystko spowodowane jest faktem, że system jest zamknięty. Do tej pory nie był narażony na popularne wirusy i ataki. Dlatego też zaskakuje fakt, że pojawia się oprogramowanie antywirusowe dedykowane macOS, szczególnie dostarczone przez głównego konkurenta firmy Apple.

Na początek, od dzisiaj dostępna jest wersja biznesowa. Ograniczenie wynika z chęci przetestowania oprogramowania w środowiskach, gdzie są komputery z systemem Mac, ale także z systemem Windows. Na komputerach z macOS jest oczywiście usługa AutoUpdate, aby oprogramowanie antywirusowe było na bieżąco aktualizowane.

microsoft

Na razie próżno szukać informacji, czy Microsoft planuje udostępnienie wersji oprogramowania ATP dla klientów indywidualnych. Oprogramowanie Defender znane jest z systemu Windows 10, gdzie jest domyślnie instalowane. Zapewnia podstawową ochronę systemu.