Aplikacja do tej pory była dostępna jedynie do użytku firmowego.

Aplikacja Microsoft Teams przeszła błyskawiczną rewolucję głównie dzięki pandemii, która zmieniła sposób pracy ponad rok temu. Kolejno pojawiały się nowe funkcje, które rozwinęły apkę do potężnego narzędzia do kontaktu w firmach. Przez ostatni okres prowadzono jednak testy wersji aplikacji do użytku domowego. Te dobiegły końca i aplikacja jest już dostępna.

R E K L A M A

Narzędzie Microsoft Teams sprawdziło się w firmach, ale do tej pory użytkownicy domowi nie mogli z niej w pełni korzystać i używać do kontaktu z rodziną i przyjaciółmi. Oczywiście alternatyw jest sporo, ale jeśli Microsoft chciał dalej odgrywać kluczową rolę musiał udostępnić wersję darmową.

Microsoft Teams do użytku domowego

Osobista wersja Microsoft Teams jest już dostępna i można ją używać bez ograniczeń przy kontakcie z rodziną i znajomymi. Niemalże do złudzenia przypomina wersję biznesową, czyli dostajemy opcje prowadzenia rozmów wideo, a także czatowanie. Nie zabrakło funkcji udostępniania narzędzi typu kalendarz czy inne pliki, na których można prowadzić wspólne prace.

fot. Microsoft Teams
fot. Microsoft TeamsW ramach darmowej wersji do użytku domowego można spotkać się na wideo z nawet 300 osobami, a rozmowa taka może trwać do 24 godzin. Oznacza to niemalże nieograniczone możliwości w porównaniu z wersją dostępną odpłatnie dla firm. Co ciekawe Microsoft od razu zaznaczył, że po pandemii wprowadzi pewne ograniczenia, które zmniejszą maksymalny czas wideorozmowy grupowej do jednej godziny przy spotkaniu grupy do 100 osób.

 

Aplikacja Microsoft Teams dostępna jest na wszystkie urządzenia: wersja przeglądarkowa, aplikacje na iOS i Android, a także na tablety.