Microsoft Talks otrzymuje funkcję Walkie Talkie na smartfony i tablety

Microsoft Talks otrzymuje funkcję Walkie Talkie na smartfony i tablety

Opublikowano 10.01.2020 13:45 -


Coraz większa grupa przedsiębiorców sięga po narzędzia, których zadaniem jest usprawnienie komunikacji między pracownikami. Tak spory popyt na rynku sprawił, że wielu popularnych producentów wypuściło na rynek specjalne komunikatory, posiadające wiele ciekawych funkcji. Zapewne dobrze znany jest Wam Slack czy Fuze, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, przez co mają już ugruntowaną pozycję.

Jednym z takich narzędzi jest także Microsoft Talks, znane przede wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych. Do tej pory aplikacja pomagała przede wszystkim nadzorować daty spotkań czy prowadzić rozmowy za pomocą czatu. Teraz wszystko ma ulec zmianie, bowiem Microsoft zdecydowało się dodać nową funkcję do swojego programu. Jej nazwa, Walkie Talkie, już sama sugeruje, co zostanie wprowadzone.

Co Walkie Talkie zmieni w Microsoft Talks?

Przedsiębiorstwo doszło do wniosku, że możliwość rozmów między użytkownikami jest bardzo pożądaną funkcją. Nic więc dziwnego, iż ostatecznie zdecydowało się na aktualizację aplikacji oraz wprowadzenie tak zwanego Walkie Talkie. Nowe możliwości komunikatora sprawią, że każdy smartfon będzie można zamienić w krótkofalówkę, działającą poprzez Wi-Fi bądź dane komórkowe. W ten sposób wiele rozmów biznesowych mogłoby być prowadzonych z dowolnych miejsc na świecie, bez obaw o jakiekolwiek nielegalne podsłuchy. Z Microsoft Talks zachowuje się całkowite bezpieczeństwo, co jest jednym z kilku powodów, dzięki którym wzrasta zainteresowanie film tą aplikacją.

walkie talkie

Walkie Talkie to nowość czy odkopana technologia?

Trzeba przyznać, że niewiele popularnych komunikatorów ma funkcję Walkie Talkie. Biorąc pod uwagę postęp technologiczny oraz częste afery o podsłuchy, jest to najbezpieczniejszy sposób rozmowy o rzeczach tajnych. Mimo to żadna aplikacja Facebooka ani nawet Slack nie posiadają takich funkcji.

Pierwszy raz o takich możliwościach usłyszałam kilka lat temu, kiedy to Apple dodało do swojego smartwatcha opcję „naciśnij i mów”. Narzędzie Microsoftu ma działać w dokładnie ten sam sposób, zapewniając wyraźne i natychmiastowe połączenie z drugim użytkownikiem. Ta oraz kilka innych funkcji mają się pojawić w Microsoft Talks już niebawem.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]