Windows co jakiś czas otrzymuje drobniejsze poprawki, jednak Microsoft na ten rok szykuje coś naprawdę dużego. Ma być to największa od lat aktualizacja i nie będą to tylko kwestie bezpieczeństwa czy optymalizacji, ale przebudowane zostanie także menu Start.

Jak menu start nabiera nowego wyglądu oznacza to, że naprawdę dzieje się coś nowego. Zazwyczaj Start był ruszany tylko przy zmianach wersji, a teraz wiemy, że raczej Windows będzie dalej rozwijany w obrębie „dziesiątki”.

Aktualizacja systemu Microsoft Windows

Lada chwila ma się również pojawić łatka oznaczona numerem 21H1, która poprawi bezpieczeństwo i naniesie drobne poprawki w różnych miejscach systemu. Jest to tzw. łatka na przeczekanie, gdyż wspomniana na początku, duża aktualizacja pojawi się w połowie roku. Nazywana jest roboczo „Sun Valley”.

Oprócz wspomnianego odświeżenia menu start pojawi się również ulepszenie Cortany, a także „pływające menu start” i dedykowany dla tabletów tryb.

Miejmy nadzieję, że w przeciwieństwie do ostatniej aktualizacji, nowe łatki nie będą wprowadzać takich problemów. Do dzisiaj nie mogę wykonać update, z powodu niebieskiego ekranu podczas ponownego uruchamiania. Za każdym razem muszę odzyskiwać bezpieczną kopię. Dodam, że dyski i reszta sprawdzone. Niemniej jednak z optymizmem patrzę na tegoroczne aktualizacje systemu Windows.


Posłuchaj nas!