Stało się. Po tygodniach plotek Microsoft nareszcie pokazał nowe produkty z linii Surface. To Surface Pro 8, Surface Duo 2, Surface Go 3 i Surface Laptop Studio.

Nowy Microsoft Surface Pro 8

Surface Pro 8 wprowadza całkowicie zmodernizowany design do najpotężniejszego komputera z serii Pro. Urządzenie posiada większą powierzchnię użytkową 13-calowego ekranu o wysokiej rozdzielczości. Jego krzywizna została udoskonalona, by zachować ultra-przenośną formę. Ekran ma teraz także odświeżanie do 120 Hz.

Komputer wyposażono w procesory Intel Core 11 generacji, maksymalnie 32 GB RAM i 1 TB SSD na dane. Są też dwa porty Thunderbolt, a także zaawansowane kamery i głośniki. Nowa klawiatura typu Type Cover współpracuje z nowym piórem Surface Slim Pen 2, które można w niej przechowywać jednocześnie bezprzewodowo ładując.

Komputer jest dostępny w cenie od 1099 dolarów.

microsoft surface pro 8

Microsoft Surface Duo 2

Microsoft Surface Duo 2 został wyposażony w większe 8.3” ekrany PixelSense Fusion z odświeżaniem 90 Hz, procesor 5G Snapdragon 888, dynamiczny aparat z trzema obiektywami, dźwięk stereo, protokół NFC do bezkontaktowych płatności oraz szereg nowych akcesoriów, które rozwijają funkcjonalność, a także zapewniają dodatkową ochronę.

Producent zdradza, że zadaniem Surface Duo 2 jest przede wszystkim pokazać moc Microsoft 365 w wydaniu kieszonkowym. Surface Duo za pomocą podwójnego ekranu zapewnia produktywność i rozrywkę jednocześnie.

Laptop Studio

Surface Laptop Studio stanowi ewolucję Surface Book. To urządzenie konwertowalne do trzech różnych pozycji. W łatwy sposób przechodzi z trybu stacji roboczej, do trybu Stage czy studyjnego. Na wyposażeniu znalazły się procesory Intel Core 11 generacji z maksymalnie Intel Core i7, 32 GB RAM i 2 TB SSD na pokładzie. Ekran ma 14,4 cala i odświeżanie 120 Hz.

Komputer ten nadaje nowe znaczenie wszechstronności, oferując charakter pracy dostosowany do użytkownika. Posiada również przestrzeń i ładowarkę do pióra Surface Slim Pen 2, znajdującą się pod klawiaturą.

Dostępny jest w cenie od 1599 dolarów.

Nowe akcesoria Microsoft Surface

Microsoft zaprezentował również szereg nowych akcesoriów, w tym:

  • Surface Slim Pen 2 – pióro o ulepszonych właściwościach haptycznych i sprzężeniu zwrotnym. W efekcie oferuje wrażenie pisania po papierze. Można je przechowywać i ładować w kompatybilnych urządzeniach Surface. Cena pióra Slim Pen 2 wynosi 129,99 dolarów.
  • Surface Adaptive Kit – pomaga użytkownikom dostosować ich Surface. Chociaż narzędzie to może być używane przez każdego użytkownika Surface, Surface Adaptive Kit został stworzony w celu wsparcia osób niedowidzących, niewidomych i / lub ograniczonych zdolnościach motorycznych. Dostępne w cenie 9,99 USD.
  • Ocean Plastic Mouse – mysz zaprojektowana przez Microsoft, wykonana w 20 proc. z recyklingowych tworzyw sztucznych, pochodzących z mórz i oceanów. Dostępna w cenie 24 dolarów.
  • Microsoft Modern USB-C Headset – zestaw słuchawkowy certyfikowany dla Microsoft Teams zapewnia wysoką jakość dźwięku słuchawek, jak i mikrofonu. Lekka konstrukcja, kontrolki do obsługi spotkań i łatwa konfiguracja pomagają zachować łączność i koncentrację przez cały dzień. Dostępny za 54,99 dolarów.

Posłuchaj nas!