Microsoft stale powiększa linię akcesoriów dla komputerów Surface. Po dobrze odebranych Surface Headphones pokazano również słuchawki TWA Surface Earbuds. Te drugie już niedługo zadebiutują na rynku Europejskim. Warto się im przyjrzeć bliżej, to w końcu całkiem ciekawy sprzęt.

Oczywiście z dostępnością sprzętu Microsoftu bywa różnie. Pełne, wokółuszne słuchawki jeszcze nie są oferowane w polskim sklepie Microsoftu. Klienci, aby je dostać, muszą korzystać z zagranicznych sklepów. Szkoda, bo właśnie trwa ciekawa promocja, na brytyjskiej stronie sklepu Microsoft można je wyrwać za około 850 zł — co wydaje się niezłą okazją.

Słuchawki TWA, Microsoft Earbuds, które zaprezentowano na ostatniej konferencji, zaciekawiły sporo osób. Niestety Microsoft kazał sporo czekać na swoje pierwsze słuchawki TWA. Z drugiej jednak strony, potrafię zrozumieć, że to dość złożona i zaawansowana konstrukcja i dopracowanie jej wydłużyło oczekiwania. Już za kilka dni Microsoft Surface Earbuds trafią jednak do sprzedaży!

R E K L A M A

Microsoft Surface Earbuds — omnisoniczny przetwornik o wielkich rozmiarach

Zacznę od tego, co najbardziej mnie zaciekawiło. Dźwięk wydostaje się ze słuchawek dzięki przetwornikom o niesamowicie dużej średnicy — to aż 13,6 mm. Sam przetwornik nazywany jest przez Microsoft omnisonicznym (omnisonic). W zasadzie nie dowiecie się, nigdzie jak działa. Prawdopodobnie dlatego, że technologię, którą ujarzmił Microsoft jako pierwszy w słuchawkach TWA, nazywamy OMNIPOLARNĄ.

To w nic nowego polega to na tym, że dźwięk z głośnika lub słuchawki wydobywa się nie tylko tradycyjnie w poziomie, ale również w pionie. Daje to efekt pełnego dźwięku, który jawić ma się nam jak koncert na żywo (w uproszczeniu). Oczywiście jak każda technologia ma swoje wady — jak poradził sobie z nimi Microsoft, nie wiem. Osoby mające dostęp do tych słuchawek nie chcą się też podzielić swoim zdaniem w tej materii.

Office oraz obsługa głosem i dotykiem

Omnisoniczny, czy też raczej omnipolarny dźwięk to nie jedyne nowości. Słuchawki, których kształt przypomina raczej biżuterię do piercingu, swój kształt zawdzięczają przetwornikowi oraz dodatkowej funkcji sterowania dotykiem, za pośrednictwem gestów i czułego nań panelu. Słuchawki posiadają podwójne mikrofony, dzięki czemu mają świetnie sprawdzać się podczas połączeń głosowych.

Surface Earbuds

Z niecodziennych funkcji warto wspomnieć dedykowaną obsługę Spotify oraz obsługę głosową programów Office z trybem, który zamieni głos na tekst w przeszło 60 językach. Słuchawki wytrzymają na baterii 8 godzin działania, ale dostarczone w zestawie etui naładuje słuchawki jeszcze dwukrotnie. Dzięki temu słuchawki pracować mogą łącznie przez 24 godziny. Jeśli słuchawki się rozładują, wystarczy 10 minut ładowania, by mogły znowu działać przez godzinę.

Dostępne już na dniach

Według informacji zdobytych od sprzedawców można sądzić, że Surface Earbuds zadebiutują na rynku już niedługo. Padła nawet konkretna data – 6 maja. Nie wiemy co prawda czy słuchawki dostępne będą w naszym kraju, bo jak wspominałem, ich wookołuszny kolega dostępny nie jest.

Początkowo Microsoft ustalił cenę słuchawek na 249 dolarów. Zdobyte od sprzedawców informacje koncentrują się głównie na Europie i wynika, ze słuchawki będą nieco tańsze — ich cena wyniesie 199 euro (około 900 zł). Prawdopodobnie oprócz słuchawki zadebiutują w dwóch kolorach białym oraz szarym. Więcej informacji o słuchawkach dostępnych jest pod tym adresem.

Źródło: PhoneArena.


Posłuchaj nas!