Microsoft Surface Duo zadebiutuje przed Samsung Galaxy Fold 2. Sierpień miesiącem składanych smartfonów

Opublikowano 18.06.2020 10:18 -


Zachodnie media każdą opóźnioną premierę tłumaczą koronawirusem. Nie wnikamy, co naprawdę opóźnia wprowadzenie Microsoft Surface Duo na rynek. Wiemy jednak, że jego premiera została już „przyklepana” i będzie miała miejsce na przełomie lipca i sierpnia.

Konferencja, na której Microsoft przedstawił nowe, nadchodzące urządzenia rozpaliła wielu okienko-entuzjastów. Niestety słyszeliśmy też o obsuwach, które serwował nam Microsoft. Dotyczyły one głównie modelu Neo, ale brak informacji o modelu Duo sprawił, że zapomnieliśmy o obu tych urządzeniach. O tym drugim słychać jednak coraz więcej.

Microsoft Surface Duo już niedługo

Nowe wieści o planowanej premierze pochodzą od Zaca Bowdena. To jeden z redaktorów i szefów serwisu Windows Central. Ma sporo doświadczenia w pozyskiwaniu cennych wiadomości z wnętrza firmy Microsoft. Ma też wśród jej pracowników wielu przyjaciół. Dlatego nie dziwi nas, z jaką łatwością mu to przychodzi. Traktujemy więc te wiadomości jako pewnik.

Na jego koncie w serwisie Twitter umieścił informacje, że Surface Duo pojawi się jeszcze przed premierą Samsung Galaxy Fold 2, która przewidziana jest na 5 sierpnia tego roku.

Microsoft z androidem i dwoma wyświetlaczami

Na początku maja wiele serwisów informowało o planowanej specyfikacji smartfonu. Niestety jak na topowe urządzenie, specyfikacja nie robi już takiego wielkiego wrażenia. Brak NFC, łączności 5G oraz flagowy procesor Snapdragon 855 poprzedniej generacji — to pewnością największy zawód, gdy przyjrzymy się podzespołom.

Microsoft Surface Neo

Microsoft Surface Duo to urządzenie pracujące na Androidzie 11, wkrótce po debiucie ma zostać zaktualizowany do wersji 11. Dysponuje dwoma wyświetlaczami AMOLED 5.6 cala o proporcjach 4:3 oraz rozdzielczości 1800 × 1350 pikseli. Specyfikacja zakłada również 6 GB RAM oraz 64 lub 256 GB pamięci na dane. Surface Duo będzie miał aparat o rozdzielczości 11 MP i przysłonie f/2.0. Do logowania służyć będzie czytnik palców. Akumulator urządzenia to niezbyt pojemne ogniwo 3460 mAh. Do dyspozycji użytkownika oddano jeden port USB Type C oraz dedykowany rysik.

Źródło: Twitter, GSM Arena.

Wieści z Rozładowani.pl