Microsoft Studio 2 - stary wygląd, nowe wnętrze
Microsoft Studio 2 - stary wygląd, nowe wnętrze

Opublikowano 6 miesięcy temu -


Swój pierwszy komputer stacjonarny Microsoft wypuścił na rynek około dwóch lat temu. Surface Studio zaprezentowano jako 28-calowy ekran dotykowy „wszystko w jednym”. Uważam, że można go uznać za jeden z najbardziej udanych projektów PC, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Teraz nadeszła pora na Surface Studio 2, który zachowuje wygląd pierwszej wersji. Jednak różnice są zauważalne od razu po uruchomieniu.

PRZESTARZAŁE TECHNOLOGIE W SURFACE STUDIO 

Mimo nowoczesnego designu pierwszej wersja komputera daleko było do doskonałości. Zbudowano go z wykorzystaniem laptopowych procesorów, kart graficznych oraz napędu hybrydowego, który znacznie spowalniał jego działanie. Kolejnym minusem okazała się cena, znacznie przewyższająca użyte technologie. Nic dziwnego, że sprzęt nie zyskał takiego uznania wśród kupujących, jakiego się spodziewano. 

SPECYFIKACJA SURFACE STUDIO 2 ADEKWATNA DO CENY

Sprawdzony i ceniony wygląd został zachowany w nowym projekcie, jednak znacznie zmieniły się jego parametry. Komputer stacjonarny od Microsoftu wyposażono w zdecydowanie mocniejszy procesor Intel Core i7, dysk SSD usprawniający pracę systemu oraz kartę graficzną pozwalającą na instalację najnowszych programów. Wciąż uważam go za bardzo drogi sprzęt, ponieważ opiera się na komponentach laptopa, jednak tym razem cena wydaje się bardziej adekwatna do jakości i formy.

WADY I ZALETY PC od MICROSOFT

Dużym atutem poza prezencją jest jasny i duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Grafika pozwala na obsługiwanie gier nawet klasy AAA, a kompaktowy rozmiar sprawia, że jest on dość mobilny jak na komputer stacjonarny. Ciekawą propozycją jest możliwość dopasowania Surface Studio do swoich potrzeb. Można wybrać odpowiedniej wielkości dysk i pozostałe komponenty, które znacznie wpłyną na jakość korzystania ze sprzętu. Jak każdy pecet i on posiada także swoje wady. Nadal utrzymana została wysoka cena, która jest raczej efektem nowoczesnego wykonania, niż zastosowanych technologii.

Całościowo mogę powiedzieć, że Microsoft zrobił duży krok do przodu, dobierając wszystkie elementy składowe Surface Studio 2. Nadal nie jest to sprzęt najwyższej klasy, o czym świadczy zastosowanie rozwiązań dedykowanych pod laptopy.


Autorem wpisu jest: Marika Kowalska.