Microsoft Solitaire kończy 30 lat i ma... 35 mln graczy miesięcznie

Opublikowano 22.05.2020 20:27 -


Przyznaję, że sam zapomniałem o tej grze... Ale dzisiaj, kiedy trafiłem na informację, że Solitaire od Microsoftu kończy własnie 30 lat, szybko sobie przypomniałem, ile frajdy sprawiła mi ta gra naście lat temu.

Jednak nie samą przeszłością człowiek żyje, bo okazuje się, że Microsoft Solitaire ma stale ponad 35 milionów aktywnych graczy miesięcznie. Nie wiem, co mnie bardziej zaskakuje: że ta gra dalej istnieje, czy ilość graczy.

Są takie gry (chociaż w tym przypadku o stricte "grze" trudno tutaj mówić), które zasługują na miano kultowych. Na pewno do tego grona zaliczyłbym windowsową karciankę, zatem okrągłe urodziny zasługują na wspomnienie tej pozycji.

Solitaire - Trochę historii

Zaczęło się na początku lat dziewięćdziesiątych. Wtedy do Solitaire zostało włączone do Windowsa 3.0. Co ciekawe nie była to "produkcja" stworzona z myślą o rozrywce, a nauce... Tak, Solitaire miało nauczyć użytkowników posługiwania się myszką. Grę dołączano nieprzerwanie do systemu Windows w wersji 8. Od nowszych wersji dostępna jest do pobrania w Microsoft Store (później wróciła jako stała pozycja w Windows 10). Samą grę stworzył jeden ze stażystów Microsoftu, Wes Cherry. Grafikę natomiast (w formie kart do gry) zaprojektowała Susan Kare.

solitaire
TheVerge

Rekord Microsoftu?

Jak się okazuje i jak donosi serwis TheVerge - Microsoft planuje uczcić ten wyjątkowy dzień rekordem. Ma odbyć się próba ustanowienia rekordu w liczbie użytkowników aktywnie grających w Solitaire. Dzisiaj jest to średnio 35 milionów aktywnych graczy miesięcznie. Bez wątpienia robi to wrażenie, szczególnie biorąc pod uwagę "wiek" gry. Jaka będzie przyszłość? Jeśli Microsoft postara się zbytnio nie kombinować, to jest szansa, że Solitaire przetrwa kolejne lata i będzie biła kolejne rekordy.

źródło: Microsoft | TheVerge

Wieści z Rozładowani.pl