Microsoft prezentuje Edge w wersji na macOS

Microsoft prezentuje Edge w wersji na macOS

Opublikowano 21.05.2019 14:03 -


Microsoft Edge oficjalnie debiutuje na urządzeniach Apple! Nowa wersja przeglądarki ma być ściśle dostosowana do potrzeb i możliwości sprzętów z jabłkiem.

Nieco ponad miesiąc od premiery na Windows, Microsoft nareszcie oficjalnie zaprezentował przeglądarkę dla systemu macOS. Nowy, oparty na Chromium Edge co prawda był już od jakiegoś czasu dostępny w wersji przedpremierowej, jednak dopiero wczoraj został oficjalnie zaprezentowany.

Jak podkreśla Microsoft, mimo iż produkt oferuje doświadczenie przeglądania znane nam z Windowsa, jest w pełni dostosowany do specyfiki urządzeń Apple. Optymalizację widać zresztą na pierwszy rzut oka. Na prezentacji można zauważyć, że menu i czcionki są tutaj bardzo „applowe”. Przeglądarka otrzymała wsparcie dla paska Touch Bar, a także nowe skróty klawiszowe.

Warto podkreślić, że wciąż mamy tu do czynienia z wydaniem testowym, które może szczycić się mocno ograniczoną stabilnością. Na razie przeglądarka dostępna jest jedynie w wersji Canary, jednak docelowo Microsoft planuje uruchomić dla macOS wszystkie trzy kanały Egde Insider (obok Canary, także Beta i Dev). Jeśli chodzi o wymagania systemowe, potrzebny nam będzie macOS w wersji 10.12 lub wyższej.

Wersja testowa Edge dla macOS jest dostępna do pobrania na stronie Microsoft Edge Insider.

Wieści z Rozładowani.pl