Microsoft pokaże w październiku nowe urządzenia Surface!

Microsoft pokaże w październiku nowe urządzenia Surface!

Opublikowano 29.08.2019 13:11 Aktualizacja: 30.08.2019 12:05 -


Microsoft trzyma rękę na pulsie i rozszerza swoje portfolio urządzeń z linii Surface. Ma też w planach nowe, rewolucyjne urządzenia. Tym razem spodziewamy się jednak aktualizacji tych starszych! Co i tak cieszy ;)

Pierwszego Surface Pro kupiłem ponad 6 lat temu. Chociaż zmieniłem przyzwyczajenia i korzystam teraz z MacBooka, dalej kibicuję produktom z linii Surface. Są nowoczesne i piękne, ale przede wszystkim ten, którego kupiłem kilka lat temu, dalej świetnie działa! Co może pokazać Microsoft? Pomyślmy!

Microsoft lepszy niż Apple

Apple ma bardzo bogate portfolio sprzętu. Telefony, komputery, tablety, stacje robocze, desktopy i cała masa akcesoriów. Niestety zbyt bogata oferta (której nienawidził Jobs) kładzie się cieniem na produktach, które są rzadko aktualizowane. Strona MacRumors prowadzi wyliczenia z liczbą dni od ostatniej aktualizacji sprzętu. Dla przykładu Apple TV ostatni raz odświeżono ponad 700 dni temu! To nie jedyny taki sprzęt.

Jeśli spojrzymy na ofertę Microsoftu, jest ona prosta i przejrzysta, a produkty odświeżane są zwykle co rok lub półtora. Już w przyszłym tygodniu — 2 października, w Nowym Jorku zaprezentowane zostaną nowe produkty.

Odświeżony Surface czy rewolucyjny Centaurus?

Jak już wspomniałem, wszystkie produkty Microsoftu są raczej świeże. Te dwa najstarsze to prawie dwuletni Surface Book 2 oraz Surface Hub, który premierę miał ponad 4 lata temu (pamiętajmy jednak, że urządzenia o profesjonalnym zastosowaniu nie starzeją się tak szybko).

Microsoft Surface event

Plotki mówią też o odświeżonym Surface Pro z jeszcze lepszą matrycą, portami USB typu C, oraz procesorami Intel 10-generacji. Spodziewamy się też nowego odświeżonego Surface Go. To, co naprawdę ma w planach Microsoft, owiane jest jednak tajemnicą.

Microsoft ma swoje działy badawcze i ściśle współpracuje z producentami sprzętu takimi, jak Lenovo, którym podsuwa gotowe pomysły. Tak powstały na przykład hybryda Lenovo Yoga Book C930. Microsoft, co już wiemy od dawna, pracuje nad własnym urządzeniem z dwoma wyświetlaczami. Jego nazwa kodowa to „Centaurus” a plotki mówią, że urządzenie będzie gotowe do wprowadzenia na rynek najpóźniej w przyszłym roku.

Na koniec mam prośbę — wróćcie do grafiki z zaproszeniem. Zauważyliście, że logo „okienek” jest dosyć enigmatyczne? Zastanawiam się, jaka podpowiedź kryje się za tymi liniami? Może Wy zgadniecie ;)

Wieści z Rozładowani.pl