Microsoft pokaże głośnik Surface?

Microsoft pokaże głośnik Surface?

Opublikowano 30.09.2019 21:08 -


Już w środę duży event, na którym Microsoft zaprezentuje swoje najnowsze gadżety. Wśród nich znajdziemy standardowe komputery z linii Surface, ale plotki mówią także o… głośniku Bluetooth!

Na początku września jeden z niemieckich serwisów piszących o Windowsie i wszystkim, co z nim związane odnotował, że Microsoft opatentował swój własny głośnik bezprzewodowy.

Mówi się, że nowy głośnik Microsoftu (prawdopodobna nazwa to Microsoft Surface Speaker) miałby być głównie nakierowany na klienta biznesowego. Surface Speaker idealnie sprawdziłby się jako dopełnienie inteligentnego ekranu Surface Hub w biurowym środowisku.

Według rysunków patentowych na górnej części urządzenia mają się znaleźć przyciski słuchawek oraz wyłączania mikrofonu, co wskazuje na zastosowanie głośnika nie tylko do komend głosowych, ale także (a może przede wszystkim?) do telekonferencji.

Co jeszcze będziemy mogli zobaczyć podczas najbliższej konferencji Microsoftu, która już 2 października w Nowym Jorku? Raczej pewny jest Microsoft Surface Pro 7 i Surface Laptop trzeciej generacji. Mówi się też o kolejnym, nieco bardziej mobilnym Surface na architekturze ARM.

Ciekawie może wypaść także (o ile podejrzenia się potwierdzą) urządzenie Microsoftu wyposażone w dwa ekrany. Miałoby to sens, ponieważ coraz więcej producentów laptopów pokazało już swoje pomysły na tego typu urządzenia. Wystarczy wspomnieć o Zenbooku Pro Duo czy nawet MacBooku Pro z Touch Barem. Microsoft jeszcze nie pokazał swojej odpowiedzi w tym temacie. Czy stanie się to w środę? Miejmy nadzieję.

Wieści z Rozładowani.pl