Microsoft po cichu zapowiada nowy system operacyjny

Microsoft po cichu zapowiada nowy system operacyjny

Opublikowano 30.05.2019 10:29 -


Bez zbędnych, głośnych konferencji Microsoft zdaje się po cichu zapowiadać nowy system operacyjny. Podczas wykładu na Computex w Taipei, przedstawiciele firmy nie skupiali się – jak mogłoby się oczekiwać – na nowych produktach, ale na tym, jak gigant chce zmodernizować system operacyjny.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że w ujawnionym w późniejszym czasie wpisie na blogu, Microsoft nawet przez chwilę nie wspomina o systemie Windows. To sugeruje jasno, że opracowywany jest nowy „superbezpieczny” system.

Autorem wpisu na blogu jest Nick Parker, wiceprezes MS ds. Sprzedaży konsumenckiej. Według niego nowoczesny system operacyjny powinien być na tyle elastycznym, aby móc integrować się z różnymi typami urządzeń. Jest to o tyle istotne, że w ubiegłym roku, po zapowiedziach Microsoftu dotyczących nowych dodatków do linii Surface, spekulowano, że jest to zapowiedź nowych smartfonów. Pamiętajmy, że Microsoft już raz próbował sił w „elastycznym” systemie, ale rzecz dotyczyła paradoksalnie najmniej elastycznego Windowsa.

We wpisie czytamy, że nowy system powinien również zawierać płynne aktualizacje, które będą wykonywane w tle, bez wpływu na użytkowanie systemu. Dzięki temu OS ma być stale bezpieczny. Co więcej, system taki byłby stale połączony z LTE 5G, używając przy tym sztucznej inteligencji, aby zwiększyć wydajność aplikacji. Oczywiście domyślnie wspierałby zewnętrzne akcesoria, takie jak pióro, a także dotyk, głos czy nawet sterowanie aplikacjami za pomocą oczu. To właśnie te dwie ostatnie kwestie podsycają pogłoski o integracji takiego systemu z urządzeniami mobilnymi.

Jak widać, spekulacji jest dość sporo, jednak sam wykład, a także wpis na blogu sugerują, że coś jest na rzeczy. Możliwe, że Microsoft wreszcie podjął decyzję o odejściu od mocno „hejtowanego” Windowsa, na rzecz czegoś zupełnie nowego.

Wieści z Rozładowani.pl