Microsoft pakuje Excela, Worda, Powerpoint i PDF w jedną sprytną aplikację

Microsoft pakuje Excela, Worda, Powerpoint i PDF w jedną sprytną aplikację

Opublikowano 5.11.2019 21:28 Aktualizacja: 6.11.2019 8:20 -


Microsoft przygotował właśnie niesamowite narzędzie, które łączy w sobie wszystkie flagowe aplikacje producenta. Nowa aplikacja Office to hybryda Excela, Worda, Powerpointa i plików PDF. Apka została udostępniona na urządzenia z Androidem i iOS.

Rozwiązanie takie przeznaczone jest oczywiście do użytku mobilnego. Wśród funkcji znajdziemy m.in. możliwość podpisywania plików PDF, a także tworzenie plików Excela poprzez zeskanowanie tabeli. Coś jak OCR dla arkuszy kalkulacyjnych.

Narzędzie wydaje się potężnym kombajnem, bo już pierwsze testy są bardzo optymistyczne. Bez problemu połączymy kilka zdjęć i stworzymy z tego plik PDF lub po prostu wrzucimy je do Worda. Najciekawiej wygląda możliwość skanowania tabeli i tworzenie z tego plików Excel. Może to uprościć wiele działań, a przede wszystkim przyspieszyć prace. Rozpoznawanie takiego tekstu jest błyskawiczne.

Wyobraźcie sobie, że jesteście na jakichś szkoleniach lub po prostu na wykładach. Bez problemu zrobione zdjęcie zostanie przetworzone do arkusza i zamienione w plik cyfrowy, który można edytować. Notatki nabierają nowego znaczenia. Przypominają one rozwiązanie znane z Google Keep. Możemy notować tekst, tworzyć listy, a także dodawać pliki zdjęciowe.

Aplikacja została wypuszczona w testowej wersji, przez co 10 000 miejsc dla użytkowników Testflight (platforma testowa Apple) zostało szybko wykorzystanych. Użytkownicy Androida mogą przetestować aplikację pod tym linkiem.

Rzadko przychodzi mi chwalić Microsoft, jednak takiej aplikacji po prostu brakowało. Pobieram narzędzie i przystępuję do bardziej zaawansowanych testów. Na pewno przygotuję większą recenzję, bo już teraz jestem zafascynowany możliwościami aplikacji.

Wieści z Rozładowani.pl