Dwie luki, określane przez firmę jako krytyczne, są potencjalne podatne na działanie robaków. Oznacza to, że zainfekowane komputery mogą rozprzestrzeniać wirusy i złośliwe oprogramowanie bez żadnych działań ze strony samego użytkownika.  Problem dotyczy kilku wersji oprogramowania. Oprócz wszystkich wersji Windows 10 także Windows 7 SP1, Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2. Jak dowiadujemy się z bloga Microsoftu, zagrożonych może być nawet setek milionów komputerów.

Jak informują przedstawiciele Microsoftu, ważne jest, aby zagrożone systemy były łatane tak szybko, jak to możliwe ze względu na podwyższone ryzyko ataków na te luki. Stosowne pliki do pobrania można znaleźć na stronie Microsoftu. Użytkownicy starszych systemów, a także ci, którzy mają aktywowaną opcję automatycznej aktualizacji, nie muszą się niczym martwić. Osoby dokonujące ręcznej aktualizacji mogą zrobić to w ustawieniach systemowych. Wystarczy w tym celu wpisać w pasku wyszukiwań słowo  „aktualizacja”.

Przed nami kolejna duża aktualizacja „Dziesiątki”

Warto przypomnieć, że przed nami także kolejna duża aktualizacja systemu, oznaczona jako 19H2. Co prawda tym razem Microsoft nie zdecydował się na wprowadzenie nowych funkcji, jednak znajdziemy tu kilka usprawnień, które powinny przypaść do gustu użytkownikom. Do najważniejszych z nich należą poprawki z zakresu poprawy wydajności i wydłużenia czasu pracy baterii. Aktualizacja 19H2 ma zostać wydana we wrześniu 2019 roku i wdrażana etapami. Być może aktualizacja przyniesie także odświeżone menu startowe, którego wygląd niedawno wyciekł do sieci.

Windows 10 jest obecnie najpopularniejszym systemem na świecie, choć stało się to dopiero po 3,5 roku od jego premiery. Wg danych Microsoftu obsługuje go obecnie ponad 800 milionów urządzeń. 


Posłuchaj nas!