Microsoft oficjalnie żegna Windows 7. Jak więc zaktualizować system?

Microsoft oficjalnie żegna Windows 7. Jak więc zaktualizować system?

Opublikowano 15.01.2020 11:44 -


Jeśli jeszcze jesteście użytkownikami systemu Windows 7, to zapewne dostaliście niejednokrotnie powiadomienie o wygaśnięciu wsparcia w najbliższym czasie. Po niespełna 11 latach od premiery Microsoft zdecydował zakończyć obsługę i zrezygnować z aktualizacji na rzecz kolejnych planowanych projektów. Teraz wszyscy wierni fani tej wersji oprogramowania będą musieli zdecydować się na Windows 10 bądź znaleźć alternatywne systemy dla siebie.

Windows 7 powstało z myślą o załataniu wszystkich braków systemu Vista. Przez wielu użytkowników był on uważany za najgorsze oprogramowanie, jakie tylko Microsoft mogło wypuścić na rynek. Właśnie dlatego jego następca został dopracowany zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Być może to przyczyniło się do tak dużej popularności Windowsa, którego twórcy postanowili wycofać z rynku.

windows 7

Popularność Windows 7 nadal jest ogromna

Do dnia dzisiejszego miliony komputerów działają na tym systemie i nic nie wskazywałoby na to, że cokolwiek w najbliższym czasie ma się zmienić. Microsoft postanowił jednak całkowicie wycofać wsparcie dla tej konkretnej wersji Windowsa wraz z dniem 14 stycznia 2020. Dzięki temu znaczna liczba użytkowników miałaby zacząć korzystać z najnowszego dostępnego systemu, aktualizując go zupełnie za darmo. Jak to zrobić?

Mimo tego, że oficjalna aktualizacja wygasła kilka lat temu, nadal można z niej skorzystać, by uzyskać Windowsa 10. Należy jednak pamiętać, że zmiana systemu może wiązać się z utratą wszelkich danych, które przed rozpoczęciem procesu należy odpowiednio zabezpieczyć. Po wykonaniu kopii zapasowej wystarczy przejść na stronę pobierania Windowsa, utworzyć nośnik instalacyjny (np. na pendrivie), gdyż system jest dostępny w formacie ISO i uruchomić aplikację. Po wyświetleniu okienka należy wybrać opcję „uaktualnij ten komputer teraz”, następnie określić sposób instalacji i czekać na zakończenie procesu. W ustawieniach powinna pojawić się cyfrowa licencja systemu, potwierdzająca jego legalne działanie.

windows 7

Rozszerzone licencje Windows 7 dla firm

Duże przedsiębiorstwa oraz ośrodki edukacyjne będą mogły uzyskać odpowiednie zabezpieczenia i aktualizacje systemu, jeśli tylko zdecydują się na uiszczenie opłaty. Rozszerzone oprogramowanie Windows 7 Enterprise to w tym roku koszt około $25 za jeden komputer, jednak koszta mają z roku na rok wzrastać dwukrotnie. To samo dotyczy użytkowników Windows 7 Pro, gdzie opłata za jeden komputer to koszt wysokości $50 w tym roku, później dwukrotnie więcej.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]