Nie wiem, czy dane było Wam testować już najnowszy system operacyjny od Microsoftu. Ja jeszcze nie odważyłem się go zainstalować, pomimo tego, że mocno mnie on kusi. Opinie jednak są mocno podzielone i czekam na finalną wersję. W międzyczasie jednak Microsoft wypuszcza nowy pakiet biurowy Microsoft Office 2021.

Oprogramowanie pojawi się w oficjalnej wersji już 5 października. Tak przynajmniej zapewnia gigant technologiczny. Aktualnie została wypuszczona wersja LTSC. Jest to specjalny wariant dla klientów korporacyjnych, którzy w większości nie korzystają z chmur.

Microsoft Office 2021 już 5 października

I to właśnie na wersji LTSC opierać się będzie najnowsza wersja pakietu biurowego Office 2021. Różnić się on będzie od znanego nam Office 365 tym, że za Office 2021 zapłacimy jednorazowo. Podobnie było w przypadku wersji sprzed dwóch lat, czyli Office 2019. W najnowszym pakiecie znajdzie się sporo nowości, których próżno szukać w poprzednich wersjach.

  • nowe funkcje ułatwień dostępu
  • pełna obsługa trybu ciemnego
  • Line Focus – nowy tryb widoku, pomagający na skupieniu wzroku linia po linii
  • XLOOKUP – nowe narzędzie wyszukiwania danych w tabelach Excel

Microsoft Office 2021 będzie dostępny już 5 października zarówno na systemy Windows, jak i MacOS. W obu przypadkach wszystkie funkcje będą bardzo podobne, łącznie ze wspomnianym trybem ciemnym, który stał się już normą, bez której ciężko funkcjonować.

Microsoft Office 2021 a Microsoft Office 365 różnice

Podstawową i największą różnicą jest oczywiście sposób płatności za narzędzia. W przypadku Office’a 2021 mamy do czynienia ze starym, dobrym Officem, znanym współczesnym trzydziestolatkom. Proste: kupujemy pakiet, instalujemy i mamy go dożywotnio. Wsparcie zazwyczaj jest ograniczone czasowo (około 5 lat). Microsoft Office 365 to już bardziej współczesna wersja pakietu biurowego od Microsoftu. W tym przypadku dokonujemy płatności miesięcznych, a dostęp do narzędzi mamy zarówno w przeglądarce, jak i mamy możliwość zainstalowania aplikacji offline na komputerach.


Posłuchaj nas!