Microsoft łączy swoje siły z Amazonem - Skype dostępny na Alexę

Microsoft łączy swoje siły z Amazonem – Skype dostępny na Alexę

Opublikowano 21.11.2018 13:05 -


Współpraca Microsoftu z Amazonem trwa już od dłuższego czasu, a jej efektem jest wprowadzanie na rynek nowych produktów. Jedną z wynikających z kooperacji gigantów nowości jest włączenie aplikacji Skype do produktów serii Echo, obsługiwanych przez Alexę.

Od dłuższego czasu na rynku technologii jest głośno o połączeniu rozwiązań wykorzystywanych przez Microsoft i Amazon. Moim zdaniem to świetny pomysł, by wykorzystać dwie (zwłaszcza równie znaczące dla rynku IT) marki do stworzenia czegoś nowego. Zresztą niech o wartości tej współpracy mówi sam za siebie jej owoc, dzięki któremu komunikacja z bliskimi będzie jeszcze łatwiejsza. Teraz do obsługi Skype’a wystarczy nam bowiem… głos.

Zespolenie Alexy ze Skypem pozwoli użytkownikom na wykonanie połączenia (także komórkowego lub stacjonarnego) przez Skype za pomocą prostego polecenia typu „Alexa zadzwoń do Adama”. Wynika ona z chęci opracowania wspólnego połączenia głosowego z możliwością wideo dla Alexy, Cortany i Xboxa.  Amazon zdążył już uruchomić własną aplikację na Windows 10, aby przenieść inteligentnego asystenta na każdy komputer. Ma on na celu wspomóc każdego z nas podczas poszukiwania idealnego produktu oraz pokaże najlepsze oferty dnia. Microsoft w ramach rewanżu wprowadził urządzenia ECHO do swoich sklepów detalicznych na okres czarnego piątku. Ceny są przystępne nawet dla klientów z polski, którzy tylko czekają na takie okazje.

EFEKTYWNA WSPÓŁPRACA MICROSOFT I AMAZON

Wprowadzenie Skype do urządzeń wykorzystujących Alexę jest kolejnym krokiem współpracy Microsoftu i Amazona, która zaczęła się od połączenia z Alexą Xboxa. Teraz działania przedsiębiorstw skupiają się na rozszerzaniu możliwości inteligentnego asystenta, który ma w przyszłości umożliwiać prostą komunikację wszystkim ceniącym sobie sprzęty Amazona i Microsoft.

Zobacz także: Skype rozmyje wszystko, co jest za Tobą w kamerze

Uważam, że takie połączenie technologii na pewno szybko znajdzie swoich zwolenników, to pewne. Mam nadzieję, że współpraca dwóch tak dużych firm nie zakończy się tylko na wprowadzeniu inteligentnego asystenta, ale przyniesie nam wiele prostych rozwiązań do użytku codziennego.


Autorem artykułu jest: Marika Kowalska.

Wieści z Rozładowani.pl