Jeszcze nie opadł kurz po głośnej zapowiedzi najnowszego systemu Windows 11 od Microsoftu, a już pojawiają się informacje o kolejnych inwestycjach firmy. Tym razem za pół miliarda dolarów Microsoft kupuje firmę RiskIQ, które zajmuje się cyberbezpieczeństwem.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wspomniana zbieżność dat i taki zakup tuż przed premierą nowego systemu. RiskIQ jest na rynku od ponad dekady i dostarcza rozwiązanie dla gigantów z całego świata.

Microsoft kupuje RiskIQ

Jak donosi Bloomberg, Microsoft wydał na zakup około 500 milionów dolarów, a wszystko zostanie lada dzień potwierdzone oficjalnie przez obydwa podmioty. RiskIQ chwali się na swojej stronie, że w portfolio mają takie firmy, jak Facebook., BMW czy American Express.

Microsoft Windows 11 – wymagania

  • Procesor: 64-bitowy z co najmniej dwoma rdzeniami, taktowany zegarem 1 GHz lub szybszy albo zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)
  • Karta graficzna: zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą i ze sterownikiem WDDM 2.0
  • RAM: 4 GB
  • Miejsce na dysku: 64 GB
  • Oprogramowanie układowe: UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu
  • Moduł TPM: Mikroukład Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0
  • Połączenie z Internetem: niezbędne do ukończenia konfiguracji przy pierwszym użyciu

Nowy wygląd interfejsu pakietu Office

Oprogramowanie zostało właśnie wypuszczone w testowej wersji dla użytkowników. Jasne, nowy wygląd pasuje do całokształtu Windowsa 11 i jego okienek, ale umówmy się – Ameryki tutaj Microsoft nie odkrywa, a jedynie idzie w ślady bardziej przyjaznego designu, który znany jest u konkurencji. W przypadku Office nie potwierdziły się plotki o odejściu od górnego paska narzędzi w formie wstążki, tutaj zostaje praktycznie po staremu, poza kosmetycznymi zmianami.

Nowa odsłona pakietu Office powinna pojawić się jeszcze przed premierą systemu Windows 11, do takich praktyk przyzwyczaił nas Microsoft. Kolejne nowinki będą wpuszczane do testowej wersji w najbliższych tygodniach, ale przecieki nie sugerują większych rewolucji w tym zakresie.