Microsoft nie zwalnia tempa w przystosowywaniu swojego oprogramowania dla procesorów M1, w które są wyposażone nowe MacBooki Pro, Air oraz Mac mini od Apple. Przyszedł czas na przeglądarkę Edge. 

Microsoft Edge dostosowany do procesora M1

Temat przeglądarek internetowych przewija się na łamach DailyWeb bardzo często. To za sprawą różnych aktualizacji, ale także zdobywaniu coraz większego kawałka tego tortu przez Edge. Microsoft pochwalił się właśnie, że jego przeglądarka została przystosowana do procesorów M1 do Apple, a zatem mogą z niej skorzystać już właściciele nowych MacBooków Pro, MacBooków Air oraz Maców mini z tymi CPU. Nie trzeba zatem wykorzystywać do tego Rosetty 2. Żeby skorzystać z tego dobrodziejstwa, wystarczy pobrać Microsoft Edge przystosowaną dla kanału Canary.

Microsoft już gotowy na M1 – pakiet Office ze wsparciem dla procków Apple – dobry przykład współpracy konkurentów

Bogata lista aplikacji przystosowanych do M1 od Apple

Nadmieniłem wcześniej, że wielu producentów oprogramowania dostosowało swoje aplikacje do procesora M1. Ta lista znacząco się powiększa. Już teraz znajdują się na niej (oprócz wymienionego pakietu Office, Adobe Lightroom, Firefoxa oraz Edge) m.in.: Docker, Visual Studio Code, Twitter, Telegram, Slack, TeamViewer, Ulysses, Bear, 1Password, iStat Menus, Pixelmator Pro, programy od Serif, czyli Affinity Designer, Affinity Publisher oraz Affinity Photo, iA Writer, Sketch. Jeśli chcecie sprawdzić, czy Wasz ulubiony program został już wydany w wersji dla procesora M1 od Apple, to polecam zaglądać na stronę „Is Apple Silicon ready”. Znajdziecie tam najbardziej aktualną listę programów, z których możecie korzystać na komputerach Apple z M1, zarówno z wersji natywnych, jak i poprzez Rosetta 2.

Źródło: Twitter / Is Apple Silicon ready