Microsoft Edge wyprzedził Firefox - jest drugą najpopularniejszą przeglądarką na świecie, zaraz po Google Chrome

Microsoft Edge wyprzedził Firefox – jest drugą najpopularniejszą przeglądarką na świecie, zaraz po Google Chrome

Opublikowano 9.04.2020 9:09 -


Kto by pomyślał. Przeglądarka od Microsoftu w marcu 2020 przebiła Firefoxa i jest na drugim miejscu zaraz za Google Chrome. Sporo jej jeszcze brakuje do lidera.

Nadejszła wiekopomna chwila. Następca Internet Explorera goni lidera, którym jest niezmiennie od lat Google Chrome. Goni jest tutaj dość prześmiewczo użyte, ponieważ do pierwszego miejsca brakuje sporo procentów udziału w rynku. Konkretnie to jakieś 61% za Chrome plasuje się Edge. Jednak idą do przodu. krok po kroku. Na ten moment wyprzedzili FireFoxa.

Marzec 2020 okazał się łaskawy dla przeglądarki z Redmond. Pierwszy raz wyprzedziła ona FireFoxa. Nie jest to znaczna przewaga, ale zawsze. Dane za marzec pokazują, że Edge ma teraz 7,59% udziału w rynku a Firefox 7,19%. Zaraz za ognistym lisem znajduje się… Dziadek Internet Explorer 5,87% oraz Safari 3,62%. Opera na miejscu 8. Przeglądarki, z której korzystam od kilku miesięcy, nie widzę w ogóle na liście. Chodzi o Brave. Może być zliczana do Chrome, w końcu to jego zmodyfikowana wersja.

Rok temu Edge znajdował się na 4 miejscu. Powoli do celu, ale czy może w ogóle zagrozić takiemu hegemonowi jak Chrome? Ma do tego dość dobre predyspozycje. Windows 10 jest aktualnie najpopularniejszą wersją okienek (ponad 60%), a Edge jest na nim mocno promowany. Swoją drogą jakiś czas temu korzystałem z Edge przez 2 tygodnie i muszę przyznać, że naprawdę zjada mało baterii. Test ten jednak był, zanim zaczęli używać silnika chromium.

Więcej statystyk możecie znaleźć tutaj.

Wieści z Rozładowani.pl