Microsoft Edge na iOS i Android już jest!
Microsoft Edge na iOS i Android już jest!

Opublikowano 12 miesięcy temu -


Pierwsze informacje o tym, że Microsoft chce przenieść swoją przeglądarkę na inne platformy, docierały do nas już w zeszłym roku. Na początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się, że aplikacja jest już prawie gotowa, a cześć użytkowników już ją testuje. Od wczoraj aplikacja dostępna jest w sklepach z aplikacjami dla Androida i iOS.

Microsoft Edge to jeden z ostatnich najbardziej rozpoznawanych produktów firmy z Redmond, który nie został przeniesiony dotychczas z Windows na pozostałe platformy. Aplikacje Microsoftu całkiem dobrze sprawdzają się na iOS i Android. Cały genialny pakiet Office, Teams, Sway czy Skype – znam wielu ludzi, którzy używają tych aplikacji, nie wyobrażając sobie bez nich pracy. Wy możecie nie wyobrażać sobie kogoś, kto chciałby używać Microsoft Edge. Pierwsze opinie o aplikacji są jednak niesamowicie pochlebne, aplikacja działa szybko i sprawnie. Użytkownicy chwalą ją też za to, że jest świetnym pomostem między mobilnymi urządzeniami z iOS i Android a komputerami PC z Windows.

Microsoft Edge idealna kopia z Windows

Pierwsza udostępniona wersja, jest niestety niedostępna na naszym rynku. Należy jednak oczekiwać, że zmieni się to w ciągu najbliższych tygodni. Cieszy jednak fakt, że producentowi już na starcie udało się przenieść wszystkie najważniejsze cechy przeglądarki:

  • Tryb inPrivate do anonimowego przeglądania stron.
  • Kontynuacje przeglądania stron na PC oraz jasny i ciemny motyw graficzny.
  • Wyszukiwanie głosowego i skaner kodów QR.
  • Dostęp do ulubionych, listy czytelniczej, historii oraz pobranych książek (Edge pozwala otwierać w przeglądarce dokumenty popularnych formatów jak PDF, EPUB i DOCX)
    • Synchronizacji ulubionych, haseł i listy czytelniczej pomiędzy urządzeniami.

Aplikacja zawodzi pod jednym względem, nie wspiera funkcji split screen dostępnej w iOS, przez co nie można korzystać równocześnie z dwóch aplikacji na jednym ekranie. Funkcja ta zostanie jednak zaimplementowana w późniejszych wersjach Microsoft Edge.