Plany Microsoftu pod tym kątem zdradził Phil Spencer w wywiadzie z serwisem The Verge. Aplikacja, według jego słów, powinna pojawić się w ciągu najbliższego roku.

Przypomnijmy, że Microsoft w ramach projektu chmurowego xCloud umożliwia już streamowanie gier na telefony komórkowe z systemem Android. Następne w kolejce mają być przeglądarki oraz iOS. Jeśli te urządzenia będą współpracować z xCloud, nic nie będzie stać na przeszkodzie, aby usługa działała także na nowszych telewizorach.

Do grania w gry cały czas będzie wymagany abonament Xbox Game Pass, tak jak to ma miejsce obecnie. Czy to oznacza, że Xbox powoli będzie stawał się synonimem streamingu tak jak np. Netflix? Na to się nie zapowiada. Spencer we wspomnianym wywiadzie powiedział, że Microsoft nadal widzi xCloud jako uzupełnienie oferty i swojego rodzaju hybrydowy model korzystania z gier.

Trudno się nie zgodzić – choć usługa streamingu na pewno może okazać się przydatna np. w podróży lub gdy z jakiegoś powodu nie mamy dostępu do konsoli, to jednak nic nie zastąpi korzystania ze sprzętu w domu. Mimo wszystko należy pochwalić Microsoft, że nie ogranicza swojej platformy i stara się udostępnić swoje gry na jak największej liczbie urządzeń wraz z usługą Xbox Game Pass.

W gry na Xbox zagramy… bez Xboksa! Posiadacze iPhone’ów niestety pominięci