Microsoft chce kupić Warner Bros. Interactive. W grę wchodzą m.in. Batman, LEGO i Mortal Kombat

Microsoft chce kupić Warner Bros. Interactive. W grę wchodzą m.in. Batman, LEGO i Mortal Kombat

Opublikowano 8.07.2020 19:10 -


Jak podaje “The Information”, Microsoft jest zainteresowany kupnem oddziału Warner Bros. odpowiedzialnego za gry wideo. Oznacza to, że producent Xboksa może stać się właścicielem studiów tworzących “Batman Arkham”, “Mortal Kombat” czy gier z serii “LEGO”.

Właścicielem całego Warner Bros. jest obecnie koncern AT&T. Spółka rozważa sprzedaż swojego gamingowego skrzydła – Warner Bros. Interactive.  Na stole jest rzekomo kwota rzędu 4 miliardów dolarów.

Jak zauważa Eurogamer, nawet jeśli Microsoft przejmie wspomniane studia, prawdopodobnie nie stanie się jednak właścicielem znanych marek gier wideo, a na pewno nie wszystkich. Jeden z cytowanych przez serwis ekspertów podaje, że o ile tytuły takie jak “Mortal Kombat”, przejdą raczej w pełni pod skrzydła producentów Xboxa, tak marki związane z innymi licencjami – np. “Batman”, “Harry Potter” – zostaną przejęte w ograniczonym zakresie.

Nowy właściciel prawdopodobnie nie będzie miał jednak wpływu na obecnie powstające tytuły i te w całości przejdą na własność nowego głównego udziałowca.

Nie byłby to pierwszy tego typu ruch ze strony Microsoftu. Przypomnijmy, że w 2014 roku amerykański gigant kupił wszystko, co związane z marką “Minecraft” za niebagatelne 2,5 miliarda dolarów.

AT&T rozważa sprzedaż Warner Bros. Interactive, ponieważ firma tonie w ogromnych długach. Wynosi on aż 154 miliardy dolarów.

Źródła: The Information, Eurogamer, Reuters

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację