Microsoft aktualizuje swoją aplikację Authenticator, służącą do generowania tymczasowych haseł. Będzie można ją wykorzystywać jako menadżera haseł. 

microsoft authenticator 1

Microsoft Authenticator jako menadżer haseł

Microsoft ogłosił, że wraz z nową aktualizacją aplikacji Microsoft Authenticator, pojawi się więcej możliwości jej wykorzystania. Nie będzie to jedynie generowanie tymczasowych kodów, ale również zarządzanie hasłami. Użytkownicy będą zatem mogli korzystać Microsoft Authenticator do przechowywania swoich haseł, a także do automatycznego wypełniania na stronach internetowych oraz aplikacjach mobilnych. Podobnie, jak to można robić za pośrednictwem np. 1Password, czy LastPass. Microsoft podaje, że hasła, które trafią do aplikacji, będą synchronizowane z przypisanym w niej kontem. To z kolei pozwoli na synchronizację z desktopową wersją przeglądarki Microsoft Edge. Jednak to nie koniec możliwości. Wydane bowiem zostało specjalne rozszerzenie dla Google Chrome, które również pozwoli korzystać z dobrodziejstw automatycznego wypełniania haseł zapisanych na koncie Microsoft. 

Odpowiednia aktualizacja aplikacji powinna już być dostępna w Sklepie Play oraz App Store. Z możliwości menadżera haseł nie skorzystają na razie właściciele kont służbowych. 

microsoft authenticator 2

Google zmienia podejście do haseł w Chrome

Zmiany w zakresie synchronizowania haseł pojawią się także w przeglądarce Chrome. 

Google zapowiedziało wprowadzenie w Chrome długo wyczekiwanej zmiany. Menadżer haseł, a także zapisane metody płatności będą dostępne na wszystkich urządzeniach, na których użytkownik jest zalogowany, bez konieczności uruchamiania synchronizacji. Zapytacie dlaczego? Przecież synchronizacja jest taka fajna, tak ją dobrze opisałem we wstępie. Warto zauważyć, że nie wszyscy użytkownicy chcą korzystać z takiej funkcji. Wiele osób loguje się do swoich kont Google w przeglądarkach Chrome, ale nie chce synchronizować danych pomiędzy urządzeniami, zależy im tylko na pobraniu haseł. Wraz z tą zmianą pojawi się także możliwość wybrania miejsca zapisu danych do logowania. Użytkownicy będą mogli skorzystać z zapisania na urządzeniu, a także na koncie Google. 

Źródło: Microsoft


Posłuchaj nas!