Miasto Ustroń oddaje swoje logo w ręce ludu - sami zobaczcie prace konkursowe!

Miasto Ustroń oddaje swoje logo w ręce ludu – sami zobaczcie prace konkursowe!

Opublikowano 4.03.2016 12:28 - 7


Logo województwa pomorskiego zna chyba już każdy. Niestety mam obawy czy aby na pewno jest to powód do radości, jednak przynajmniej znany jest powód jego popularności – jest po prostu marne. Pisaliśmy o tym wiele, ale cóż my możemy, prócz wyrażenia gorzkich żalów? Co gorsza, dopadła mnie karma, bo codziennie z okna biura widzę wspomniane logo na jednym z kursujących w pobliżu nowoczesnych pociągów. Miasto Ustroń, chyba woli nie ryzykować takiego obrotu spraw i uzależniać się od gustu jednego projektanta, więc postanowiło oddać sprawę logo w ręce ludu. Świetny pomysł, nie sądzicie?

Niestety za późno się zorientowaliśmy, więc i cała akcja została już zakończona. Konkurs trwał od 9 listopada i skończył się raptem kilka dni temu (29 luty br.). Wszystkie detale znajdziecie na specjalnie stworzonej do tego celu stronie, obfituje we wszystkie niezbędne informacje jak i… prace konkursowe. Tych jak się okazuje napłynęło naprawdę wiele, więc i jury konkursowe będzie miało w czym wybierać. Pomyślałem, że to doskonała okazja by pokazać Wam najciekawsze propozycje z podziałem na dwie kategorie: mistrzowie abstrakcji i powinny wygrać. Sami przypiszcie swoje kategorie ;-)

Wszystkie prace na stronie konkursowej Ustronia.

A tak zupełnie poważnie, to nagrody są naprawdę ciekawe, bo za 1 miejsce do zgarnięcia było całe 10k zł, za drugie 2k zł i trzecie, na pocieszenie 1k zł. Przyznam, że bardzo podoba mi się taka inicjatywa, bo daje możliwość wykazania się społeczności, gdzie naprawdę można znaleźć wartościowe projekty. Pozostaje liczyć, że gust komisji konkursowej nie zawiedzie. A wybierać będą:

  1. przedstawiciele Organizatora (2 osoby),
  2. grafik (1 osoba),
  3. przedstawiciel Rady Miasta Ustroń (1 osoba),
  4. reprezentant branży artystycznej, marketingowej, turystycznej bądź zajmującej się zagadnieniem identyfikacji wizualnej lub przestrzennej, prasy, mediów (1 osoba).

Na same wyniki przyjdzie nam chwilę poczekać, mam jednak nadzieję, że Ustroń o samych wynikach nas poinformuje. Dobrym prognostykiem niech będzie naprawdę świetny materiał promocyjny poniżej. Trzymam kciuki!

Wieści z Rozładowani.pl