Miałem rację, premiera nowej domeny z Nowego Jorku dużym sukcesem, ale lider zachował pozycję

Miałem rację, premiera nowej domeny z Nowego Jorku dużym sukcesem, ale lider zachował pozycję

Opublikowano 10.10.2014 8:48 -


Kilka dni temu pisałem Wam o dość emocjonującym tygodniu w świecie domen. Pomijając wszystkie inne domeny, które mają/miały start w tym tygodniu, to jednak cały wzrok skupiony był w kierunku Nowego Jorku. Gdyż to właśnie domena zza wielkiej wody miała swoją premierę. Na podstawie zainteresowania domeną w fazie Landrush, przewidywałem że może się okazać ona wielkim sukcesem. W końcu w fazie zamkniętej rejestracji, suma ponad 6k sztuk zarejestrowanych .NYC, to naprawdę ładny wynik i dobra prognoza na fazę otwartej rejestracji. Pierwszy kurz opadł i po premierze znane są pierwsze cyfry. Można mówić o sporym sukcesie, jednak okazuje się że lider domen geolokalizacyjnych .BERLIN zachował pozycję lidera, patrząc oczywiście na zainteresowanie po otwarciu rejestracji dla wszystkich.

Domen .NYC pierwszego dnia ogólnej dostępności zarejestrowano niespełna 20k. To wynik zdecydowanie wyśmienity, zaś włączając w ten wynik sumę domen zarejestrowanych, to .NYC ma łącznie na czas pisania tego posta, niespełna 27k. Mimo tego, że można zdecydowanie mówić o sukcesie, to jednak .BERLIN okazał się nie pobity. W ciągu pierwszego dnia publicznej dostępności tej niemieckiej domeny, zarejestrowano ponad 33k sztuk. Różnica wydaje się być spora między tymi dwoma końcówkami, niemniej .NYC ze swoim zainteresowaniem w kategorii: najpopularniejszej domeny geolokalizacyjnej – pierwsze po jej otwarciu, piastuje drugie miejsce, wyprzedzając .BAYERN (oponad 18k sztuk pierwszego dnia).

Co ciekawe, nie każdy może sobie pozwolić na domenę .NYC. By stać się jej szczęśliwym posiadaczem należy mieć powiązanie z miastem, takie jak np. adres zamieszkania lub adres siedziby firmy. Podejrzewam, że gdyby nie te ograniczenie, wówczas .BERLIN zostałby bez większego trudu zdetronizowany. Gratulacje dla właściciela .NYC!

Wieści z Rozładowani.pl