Miałem okazje być w pubie... dla graczy

Opublikowano 22.10.2017 21:04 - 1


Przy okazji leniwej niedzieli, pomyślałem, że podzielę się z Wami swoim doświadczeniem z wizyty w... pubie. Oczywiście by nie uciekać mocno tematycznie, dodam, że był to pub dla graczy i nie zgadniecie. Bawiłem się świetnie.

Gdy znajomy namówił mnie na wizytę w Cybermachinie w Gdańsku, pierwsze co wzbudziło moją ciekawość - to sama nazwa. Brzmi dość interesująco, więc od razu zapytałem czy to lokal tematyczny, czy ot nicnieznacząca nazwa. Okazało się, że to lokal dla graczy wszelkiej maści, byłem kupiony.

Nie żebym był jakimś wielkim graczem, czy stałym bywalcem pubów. Niestety życiowe obowiązki nie pozwalają na takie atrakcje, a przynajmniej za często. Weekendy to zawsze czas, by nadrobić wszystkie zaległości czy to DailyWebowy, czy te nieco bardziej przyziemne - domowe. Ponadto, niezależnie od dnia tygodnia, u mnie w domu wszyscy wstają pod dyktando najmłodszego członka rodziny, który dłużej niż do 06:30 nie śpi.

Cybermachina - pub dla graczy

To był jednak ten wieczór, kiedy postanowiłem wziąć ryzyko na siebie. Trafiliśmy do gdańskiej Cybermachiny. Po wejściu do lokalu, byłem kupiony właściwie tuż po tym, jak zobaczyłem dogść oryginalny wystrój, nawiązujący do klasyk gier. W różnych częściach lokalu zlokalizowane były różne konsole, od tych najnowszych, kończąc na klasykach. Wszystko oczywiście dostępne za darmo dla gości lokalu. Szacun!

Do wszystkich dinozaurów, pamiętacie? 😌

Opublikowany przez DailyWeb na 22 października 2017

Nie przepuściliśmy okazji i naturalnie z trunkiem w ręku postanowiliśmy zagrać w Mario Karts na Nintendo 64, które znałem właściwie tylko z ulotek czy grafik. Ależ to była frajda! Te piksele na ekranie, niegdyś moje marzenie!

Cybermachina - gra planszowa Splendor
Splendor - bardzo ciekawa karcianka :)

Prócz wszelkiej gamy rozrywek związanych z grami video, do tego dochodzi element kluczowy. Można było wypożyczyć zupełnie bez opłat, grę... planszową. Nie jest to pewnie żadna ekstrawagancja, bo słyszałem już o podobnych lokalach, ale jako okazjonalny bywacz podobnych lokali, byłem wniebowzięty. Wieczór spędziliśmy przy dość interesującej karciance - Splendor.

To, co najbardziej zaskakujące, Cybermachina jest sieciówką! Jeśli więc mieszkasz w Katowicach, Krakowie, Toruniu, Wrocławiu, Bydgoszczy, Olsztynie czy Poznaniu, możesz przekonać się na własną rękę, czy ranking Twoich ulubionych pubów - przejdzie roszadę. U mnie się pozmieniało mocno w rankingu i z pewnością do Cybermachiny wrócę i to nie raz.

PS Mają świetne piwo pszeniczne Litovel!

Wieści z Rozładowani.pl