Miał być sukces domeny .NINJA, a niespodziewanie .XYZ idzie w tysiące

Miał być sukces domeny .NINJA, a niespodziewanie .XYZ idzie w tysiące

Opublikowano 3.06.2014 13:24 - 2


Ostatnio wieszczyłem, że .NINJA może osiągnąć sukces, głównie ze względu na fakt na bardzo tożsamą nazwę do lidera zestawienia .GURU. Niestety rzeczywistość szybko zweryfikowała te oczekiwania, a premiera tej interesującej końcówki okazała się totalną klapą. Skąd taki obrót sytuacji? Wyciągając podejrzenia co do powodzenia domeny .NINJA niestety nie wiedziałem o dość zawiłej polityce cenowej operatora tego rejestru. Cena na domenę wynosi oficjalnie około $10/rok, jednak masa domen obłożona jest cenami zdecydowanie wyższymi, jak mi donosicie nawet do 3 tys. zł! Podejrzewam algorytm, który sprawdza zainteresowanie końcówką, serwując odpowiednią cenę, chociaż możliwe jest także ręczne wprowadzenie wielojęzycznych, interesujących domen i ustalenie im wyższej ceny.

Niemniej to ostatecznie nie .NINJA zrobiło zamieszanie na rynku domenowym ostatnimi czasy a paradoksalnie domena .XYZ. Właściciele tej dość osobliwej końcówki, ogłoszających się jako nową wersję .COM, już pierwszego dnia odnotowali ponad 18 000 rejestracji! To wynik imponujący, tym bardziej że omawiana .NINJA osiągnęła pierwszego dnia raptem 5 tys. zarejestrowanych sztuk. Taki wynik operatorów rejestru .XYZ, pozwolił na zajęcie 11 miejsca w zestawieniu najpopularniejszych domen. Wynik zaiste imponujący, teraz pozostaje obserwować dzienny przyrost i być może niebawem zmieni nam się lider?

Co ciekawe na szczycie rankingu także doszło do ponomej roszady (ostatnio zmiana lidera na .BERLIN). Tym razem to .CLUB zajął zaszczytne pierwsze miejsce, tuż przed .GURU i wspomnianą wcześniej domeną regionalną .BERLIN. Robi się ciekawie.

Wieści z Rozładowani.pl