Xiaomi Mi Charge Turbo, czyli najszybsza technologia bezprzewodowego ładowania smartfonów

Xiaomi Mi Charge Turbo, czyli najszybsza technologia bezprzewodowego ładowania smartfonów

Opublikowano 11.09.2019 13:51 -


Nikogo nie powinno już dziwić, że Xiaomi cały czas idzie naprzód i wybiera najnowsze technologie do swoich smartfonów. Od obiektywów 108 mpix począwszy, poprzez 5G, aż do bezprzewodowego ładowania, które dopiero wczoraj zadebiutowało na rynku. Prezentacja zaskoczyła wielu użytkowników sprzętu od chińskiego producenta. Nikt się nie spodziewał, że Mi Charge Turbo okaże się najszybszą bezprzewodową ładowarką na rynku.

Samo ładowanie bezprzewodowe na pewno ma wielu zwolenników. Plusem takiego rozwiązania jest chociażby brak plątaniny kabli czy brak konieczności wykorzystywania gniazdka. Do tej pory niewiele urządzeń zostało wyposażonych w takie możliwości, jednak Xiaomi postanowiło iść z duchem czasu i opracować własny system ładowania. Czy rzeczywiście zobaczymy go już niedługo w zbliżających się smartfonach?

Xiaomi Mi Charge Turbo i jego działanie

Zgodnie ze wszelkimi zapowiedziami, wczoraj miała miejsce oficjalna prezentacja najszybszego bezprzewodowego ładowania na świecie. Skąd tak odważne stwierdzenie? Sam producent zapowiada, że każdy smartfon oraz urządzenie ładujące będą współpracowały ze sobą z mocą aż 30W. Być może wielu z Was wie o istnieniu znacznie szybszych ładowarek kablowych. Jednak bezprzewodowe do tej pory raczej nie przekraczały 20W. Xiaomi postanowiło więc wkroczyć na zupełnie nową ścieżkę w rozbudowywaniu swoich smartfonów, stawiają nie tylko na mocną baterię, ale tym razem baterię z funkcją szybkiego bezprzewodowego ładowania.

mi charge turbo

Moduł ładowania bezprzewodowego w Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Producent od razu zapowiedział, że jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów tego toku, będzie wspierał najnowszą technologię ładowania. Poza tym ma pojawić się również ekspresowe ładowanie przewodowe, indukcyjne ładowanie zwrotne, ale co najciekawsze ładowanie innych urządzeń poprzez USB OTG. Jeśli wszystkie dane przedstawione przez Xiaomi są prawdziwe, to 50% baterii o pojemności 4000 mAh będzie można naładować w zaledwie 25 minut, a całość ładowania potrwa 69 minut. Brzmi naprawdę dobrze, prawda?

mi charge turbo

Mi Charge Turbo wraz z Mi 9 Pro 5G mają zadebiutować jeszcze w tym miesiącu. Xiaomi zapowiada także, że trwają prace nad ładowarką o mocy 40W, co już w ogóle może podbić rynek bezprzewodowych ładowarek. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy takie rozwiązanie będzie dostępne dla użytkowników. Na razie trzeba czekać na premierę najnowszego smartfona chińskiego producenta, który może okazać się najlepiej sprzedającym się telefonem tego roku.

Wieści z Rozładowani.pl