Mi Band 5 od Xiaomi już niebawem w wersji z NFC w Europie?

Mi Band 5 od Xiaomi już niebawem w wersji z NFC w Europie?

Opublikowano 7.10.2019 9:17 -


Opaski Xiaomi na naszym rynku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zarówno Xiaomi Mi Band 3, jak i 4 znalazły swoich wielbicieli już w momencie debiutu, co prawdopodobnie skłoniło producenta do rozszerzenia funkcjonalności. Skąd taki wniosek? Z roku na rok opaski są coraz doskonalsze i wykonują zdecydowanie więcej pomiarów, jednak podczas tegorocznej premiery osobno ukazała się wersja europejska, a osobno chińska.

Nie ulega wątpliwości, że producent stara się jak najbardziej trafić do odbiorców na swoim rynku. Xiaomi Mi Band 4 trafiła do Chin z NFC oraz wbudowanym mikrofonem, co znacznie rozszerzyło jej funkcjonalność. Z takimi modułami producent ma duże szanse, by stać się jednym z czołowych na rynku, który zagwarantuje wiele funkcji w bardzo dobrej cenie. Na rynku europejskim jednak zabrakło wymienionych dodatków, które cieszą się tak dużą popularnością. Nadszedł więc czas, by to zmienić i pójść krok do przodu.

Plany na Mi Band 5, czyli ulepszanie technologii

Pojawienie się nowej opaski Xiaomi na rynku zawsze wzbudza wiele kontrowersji. Tak było, chociażby w przypadku Mi Band 4, która wyszła w dwóch wersjach, a europejska okazała się bardzo okrojona. Tym razem pojawiły się plotki, że prawdopodobnie dwie z najczęściej wykorzystywanych funkcji trafią i do Europy wraz z najnowszą opaską! Oznacza to, że Xiaomi Mi Band 5 może okazać się świetnie wyposażoną i jednocześnie budżetową opaską! Czy będzie ona chętnie będzie wybierana w naszym kraju?

mi band 5

Czym ma wyróżnić się Mi Band serii 5?

Nie pojawiły się jeszcze żadne szczegóły dotyczące designu oraz funkcji, w jakie ma zostać zaopatrzona kolejna opaska. Najważniejszy jest jednak fakt, że jeśli rzeczywiście NFC pojawi się w Mi Band, ceny mogą się nieco zmienić. Czy nadal więc Xiaomi będzie postrzegane jako producent, który dba nie tylko o jakość? Przekonamy się, czy zadba również o cenę i przystępność produktów?

W tym momencie niestety nie da się tego ocenić. Na premierę prawdopodobnie trzeba będzie poczekać do połowy przyszłego roku, także jakiekolwiek spekulacje byłyby nie na miejscu. Śledźcie jednak wszelkie wieści na bieżąco, bowiem na pewno niedługo pojawią się kolejne doniesienia, być może nawet od samego producenta.

Źródło: GSM Arena

Wieści z Rozładowani.pl

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja i dwóch redaktorów! [Zobacz]