Przetestowałem całą masę narzędzi, jednak część z nich była mocno przekombinowana a część zbyt uboga w swoich funkcjonalnościach. W końcu natknąłem się na wtyczkę o nazwie Meteor Slides, które od razu przypadło mi do gustu. Efekt jego działania możecie zauważyć nad niusami.


Meteor Slides Feature Overview from JLeuze on Vimeo.

Za jego pomocą dodajemy grafiki w określonym przez siebie rozmiarze, następnie wybieramy efekt przejścia. Po umieszczeniu odpowiedniego, slajdy pojawią się automatycznie. Co ciekawe, wybrane slajdy można przypisywać do kategorii a następnie umieszczać je w kodzie strony lub w samych wpisach za pomocą odpowiedniego tagu.

Narzędzie bardzo proste i przyjemne, z pewnością może się przydać. Niestety trochę wyobraźni będzie niezbędne przy tworzeniu grafik, akurat u mnie widać pewne braki ;-)

Z założenia chce co tydzień promować najpopularniejsze wpisy z zeszłego tygodnia. Pytanie do Was, czy podoba się wam te rozwiązanie na blogu czy uważacie, że psuje estetykę i wygląd. Mam dość mieszane uczucia co do jego wielkości, stąd chciałbym poznać Waszą opinię.