Metal Gear Solid jako gra planszowa zapowiedziana!

Metal Gear Solid jako gra planszowa zapowiedziana!

Opublikowano 12.12.2018 21:16 -


Konami i IDW Games zapowiedziało właśnie grę planszową Metal Gear Solid. Kultowa gra komputerowa doczekała się wersji planszowej po wielu latach oczekiwań. Fani na pewno zacierają ręce, zarówno ci, którzy znają serię jak i fani planszówek.

Wersja planszowa oparta ma być o historię pierwszego, historycznego Metal Gear Solid, które było wydane w 1998 roku na konsolę PlayStation. W grze będziemy mogli wcielić się w rolę Solid Snake’a, Meryl Silverburgh, Otacona czy Gray Foxa. W swojej zapowiedzi, wydawcy opisują nastawioną przede wszystkim na współpracę między graczami.

Wyraziste postacie i dynamiczna rozgrywka

Każda z postaci ma mieć unikatowe umiejętności, dzięki czemu scenariusz rozgrywki nie będzie przewidywalny. Według zapewnień Emersona Matsuuchi, który zaprojektował grę, rozgrywka ma być bardzo dynamiczna, pozwalająca wypełniać misje na wiele sposobów. Myślę, że akurat w te słowa można wierzyć, gdyż sam Matsuuchi uważa się za „największego fana serii”:

„Odkąd zagrałem pierwszy raz w Metal Gear Solid, na zawsze zmienił się sposób w jaki patrzę na gry. Opowieść, przedstawiona przez grę, była tak niezapomniana, a rozgrywka tak bogata, że ukształtowała moje oczekiwania dotyczące gier, zarówno jako gracza, jak i później projektanta. W związku z tym możliwość przeniesienia tej gry na planszówkę było dla mnie zaszczytem i spełnieniem marzeń…”

Metal Gear Solid gra planszowa

To nie pierwsza współpraca IDW Games z firmą Konami. W przeszłości firmy tworzyły wspólnie między innymi komiksową wersję Metal Gear Solid czy historie osadzone w uniwersum Silent Hill. Jerry Bennington, wiceszef ds. rozwoju nowych produktów w IDW, dodaje:

„Jesteśmy podekscytowani nawiązaniem ponownej współpracy w celu przeniesienia serii Metal Gear Solid na planszówki. Wiemy, że uniwersum posiada wielu zagorzałych fanów, dlatego wkładamy całą naszą energię, aby stworzyć grę o najwyższej jakości, ażeby można było grać w nią na okrągło…”

Premiera gry Metal Gear Solid w 2019 roku

Gra planszowa Metal Gear Solid pojawi się najpierw na targach E3 2019, w czerwcu. Będzie tam można pograć w wyznaczonych sesjach między 8 a 10 czerwca. Fani będą mogli spróbować rozgrywki także na targach Origins Game, San Diego Comic-Con czy Gen Con w lecie 2019. Zapewne po premierach na targach i eventach, planszówka powinna trafić do sklepów. Sam jestem ciekaw rozgrywki i tego, jak stara historia została przeniesiona na plansze. Zapowiedź z tak dużym wyprzedzeniem, a także obecność gry na wspomnianych targach daje nadzieje na porządną produkcję.

Wieści z Rozładowani.pl