Messenger z aplikacją na komputery. Facebook chce zagrozić Skype'owi

Messenger z aplikacją na komputery. Facebook chce zagrozić Skype’owi

Opublikowano 3.04.2020 7:52 Aktualizacja: 3.04.2020 7:53 -


Nie trzeba być jasnowidzem, żeby domyślić się, iż w ostatnich tygodniach zdecydowanie częściej używane są komunikatory wideo. Trend ten dostrzegł najwyraźniej Facebook, bo właśnie ukazała się nowa aplikacja Messenger na PC.

Spotkania biznesowe, kolegia redakcyjne czy po prostu rozmowy z rodziną i przyjaciółmi – w dobie pandemii koronawirusa wszyscy coraz chętniej korzystamy z połączeń wideo przez Internet. Coraz częściej obraz przechwycony w ten sposób wykorzystują telewizje oraz twórcy wideo.

Messenger konkurencją dla Skype?

Mówiąc “rozmowa wideo” najczęściej na myśli mamy jednak Skype lub ewentualnie Zoom czy inne przeznaczone wyłącznie do tego celu aplikacje. Facebook nie byłby jednak Facebookiem gdyby do wyścigu nie dołączył swojego produktu. I tak oto dziś firma Marka Zuckerberga poinformowała, że… wypuszcza Messengera na PC.

Aplikacja miała już swoje wersje m.in. na Windowsa, ale teraz ją odświeżono i przystosowano do wielu platform oraz do wspomnianych wcześniej połączeń wideo. Twórcy Messengera mówią, że w ciągu ostatniego miesiąca zaobserwowali aż o 100% więcej połączeń audio i wideo na Facebooku przez przeglądarki komputerowe. Oddzielna aplikacja jest zatem gestem w stronę użytkowników mającym ułatwić komunikację w obecnych, trudnych czasach.

Nowa aplikacja Messenger na komputery jest dostępna na systemy Windows oraz MacOS.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację