Messenger goni Zooma?Messenger Rooms dostępne publicznie

Opublikowano 26.07.2020 12:31 -


Facebook wprowadza możliwość udostępniania transmisji na żywo z Messenger Rooms w grupach, na profilach i stronach. Rozwiązanie znane jest z usługi do wideokonferencji Zoom. 

Dostawcy usług i aplikacji do wideokonferencji prześcigają się w dostarczaniu kolejnych możliwości. Co jakiś czas informujemy Was o nowościach w Zoom, Microsoft Teams oraz Google Meet. Wszyscy dostawcy dostrzegają, że możliwość komunikacji wideo, przeprowadzania wideokonferencji, stały się bardzo ważne z uwagi na pandemię COVID-19 i ograniczenie kontaktów twarzą w twarz. Funkcje wideokonferencji pozwalają przeprowadzić je wewnątrz firmy, ale także udostępnić publicznie, co umożliwia Zoom. Dzięki temu możliwe było przeprowadzenie wielu ciekawych transmisji z paneli dyskusyjnych, czy chociażby zajęć sportowych. Od kwietnia wideokonferencje umożliwia także Messenger Rooms i to właśnie tu ma się pojawić funkcja znana z Zoom i wspomniana wcześniej.

Transmisje live z wideokonferencji w Messenger Rooms

Facebook zauważył, że w czerwcu tego roku podwoiła się liczba transmisji przeprowadzanych na żywo, porównując z tym samym miesiącem w poprzednim roku. Jednocześnie powiadomił, że łączy transmisje na żywo na Facebooku z Messenger Rooms. Pozwoli to na udostępnienie wideokonferencji przeprowadzonej w ramach Messenger Rooms na profilach, grupach lub stronach, żeby inni mogli do nich dołączyć. Działanie nowej funkcji jest takie same jak na Zoom. Tworzymy grupę osób, z którymi chcemy przeprowadzić wideokonferencję i udostępniamy tam, gdzie chcemy. W ten sposób możemy przeprowadzić np. jakąś dyskusję, zajęcia fitness, czy jakiekolwiek inne spotkanie w większym gronie, które będzie dostępne dla innych. Facebook tym samym umożliwił transmisję na żywo grupie składającej się maksymalnie z 50 osób. 

messenger rooms live

Twórca pokoju ma kontrolę nad wszystkim

Przedstawiciele portalu podają, że całkowicie za kontrolowanie transmisji na żywo odpowiada twórca pokoju. To on może decydować o tym, kto może wyświetlać transmisję, a także kto jest do niej zaproszony. W trakcie trwania transmisji twórca może dodawać i usuwać uczestników, a także blokować i odblokować pokój.  

Udostępnianie ekranu wkracza do Messengera na Androidzie i iOS

W Polsce funkcja niedostępna

Niestety funkcja została wprowadzona tylko w niektórych krajach. Facebook zapewnia, że niebawem możliwość udostępniania wideokonferencji z Messenger Rooms w formie transmisji na żywo na Facebooku zostanie udostępniona we wszystkich krajach, gdzie dostępny jest Messenger Rooms. Wprowadzane mają być także kolejne udoskonalenia.

Źródło: Facebook

Wieści z Rozładowani.pl