Messenger Day, czyli Facebook znów kopiuje pomysł Snapchata. Tylko dla Polaków.

Messenger Day, czyli Facebook znów kopiuje pomysł Snapchata. Tylko dla Polaków.

Opublikowano 30.09.2016 8:00 -


Dziś pojawiła się kolejna, dostępna jedynie w Polsce aktualizacja Messengera, która wprowadzi do niego zupełnie “nową” funkcjonalność. Dlaczego “nową”? Bo takie rozwiązanie już od dawna działa na Snapchacie, a od jakiegoś czasu również na Instagramie. Tak, dobrze myślicie. Messenger będzie miał swoją wersję Stories, tym razem nazwaną jako Messenger Day.

Czy to żart?

Nie. Jak widać teoria mówiąca o tym, że Mark Zuckerberg bardzo boi się konkurencji ze strony Snapchata, sprawdza się w 100 procentach. Facebook co i rusz kopiuje pomysły aplikacji z duszkiem w logo – najpierw mieliśmy kody QR w Messengerze, potem Instagram Stories, a teraz – Messenger Day. Czy Zuckerberga i jego zespół nie stać już na odrobinę kreatywności? Czym będzie różnił się Messenger Day od innych Stories? Do Messenger Day można będzie dodać zdjęcia, filmy, naklejki, tekst – czyli wszystko to, co można wysłać w zwykłej wiadomości. Różnica polega na tym, że Day nie jest kierowany do konkretnej osoby, a jest ogólnodostępny. Inaczej niż w przypadku snapchatowego Stories, czy Instagram Stories, nasze “facebookowe snapy” będą mogli oglądać jedynie nasi znajomi.

 

md_g1

 

To nie można już wstawić normalnie zdjęcia na Facebooku?

O ile w przypadku Instagrama, wprowadzenie Stories mogłem jakoś zrozumieć – w końcu konta na Instagramie często są “stylizowane”, a nasi odbiorcy mogą chcieć oglądać backstage naszej pracy, o tyle nie rozumiem wprowadzenie tej funkcji na Messengerze. Tak, wiem. Nie trzeba mieć Facebooka, aby korzystać z Messengera. Ale większość ludzi jednak nie oddziela tych dwóch aplikacji, więc nie widzę powodu, by nie wstawić zdjęcia skierowanego jedynie dla znajomych na swoim facebookowym profilu. Dodatkowo zniechęca mnie fakt, że przez tego typu nowości, drastycznie wzrośnie waga aplikacji służącej do komunikacji.

md_g2

Tylko dla Polaków

Co ciekawe, nowa funkcja dostępna jest jak na razie tylko dla Polaków – to właśnie my zostaliśmy “wytypowani” do jej testów. Jeśli sprawdzi się na polskim rynku, prawdopodobnie zostanie udostępniona globalnie. Co ważne – nie skorzystasz z niej, jeśli przekroczysz granice kraju. Nowa aktualizacja jest już dostępna w sklepie Play i AppStore, ale jak to z aktualizacjami bywa, mogą być one dostarczane “falami”, więc nie przejmuj się, jeśli po zaktualizowaniu aplikacji nie możesz korzystać z Messenger Day.

Wieści z Rozładowani.pl