Messenger dark mode - jak włączyć?
Messenger dark mode - jak włączyć?

Opublikowano 3 tygodnie temu -


Facebook postanowił nam zrobić weekendową niespodziankę i uruchomił możliwość włączenia ciemnego motywu messengera. Jak go włączyć?

Facebook wpisuje się w tren uruchamiania alternatywnej wersji kolorystycznej swojej popularnej usługi. Nic dziwnego, właściwie każdy taka opcja zdaje się nieodłączną każdego narzędzia, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja mobilna, czy desktopowa.

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

Pogłoski o nowym trybie - dark mode wypłynęły już jakiś czas temu, pisał o tym Jakub. Dzisiaj jednak opcja ta została udostępniona właściwie wszystkim użytkownikom, ale jest haczyk. Wszystko opakowane w Easter Egg, co dla mnie jest świetnym pomysłem, bo wywołuje jeszcze większe zainteresowanie.

Jak uruchomić dark mode w Messengerze?

Otóż czytając wiele analogicznych podpowiedzi, zauważyłem, że właściwie wszyscy zapominają o bardzo istotnym kroku, który powinien zostać wykonany jako pierwsze:

  • Wyłącz i włącz Messengera :-)
  • Wyślij znajomemu emoji księżyca, wygląda ona mniej więcej tak: 🌙
  • Pojawi się komunikat o tym, że możesz włączyć ciemny motyw messengera
  • pozostaje cieszyć się z nowego, ciemnego motywu :-)

Potem z poziomu ustawień własnego konta dostaniecie przełącznik, by włączyć lub wyłączyć Dark Mode w Messengerze. Sprytne, prawda?

Sam lubię ciemnie szaty swoich ulubionych aplikacji, ale z Messengerem miałem problem. Oczywiście to tylko kwestia przyzwyczajenia i opatrzenia się, ale mój domyślny wygląd, póki co pozostała w wersji jasnej.